*

PlusOnline, de website van Plus Magazine
Ja, ik neem een abonnement op Plus Magazine en betaal €30 via automatische incasso.
AANHEF
Het abonnement loopt tot wederopzegging en geldt alleen binnen Nederland. U gaat hiermee akkoord met de leveringsvoorwaarden (zie colofon of www.plusonline.nl/leveringsvoorwaarden)

Nu op Eten & Drinken

Sonja's Culinaire hoek



Sonja van de Rhoer

Archief


De mooiste Noorse Fjorden
Ontdek de Noorse fjorden tijdens deze 13-daagse cruise
Kies uw eigen kajuit!
Filodeeg met peer en blauwschimmelkaas
Vrijdag 28 oktober 2011 , reageer

Behalve heel gezond (zie column vorige week) is blauwschimmelkaas ook erg lekker. Zeker als u kiest voor een Nederlandse kaas zoals de Blauwe van Wolvega met een licht pittige smaak. Dit gerecht is een heerlijk nagerecht na een lichte maaltijd.


Filodeeg met peer en blauwschimmelkaas

Ingrediënten voor 4 personen

Naar het begin van dit item

  • 16 plakjes filodeeg 8 x 8 cm
  • 2 peren in dunne plakjes
  • 50 gram Hollandse blauwschimmelkaas (gepureerd)
  • frangipane ( roer 20 gram amandelspijs uit met een halve eetlepel roomboter en een half losgeklopt ei tot een glad mengsel)
  • poedersuiker

Bereiding:

Naar het begin van dit item

  • Bestrijk de (eventueel ontdooide) plakjes filodeeg met iets water en leg ze per vier op elkaar.
  • Dek ze af met bakpapier en zet daar een ovenschaal (of iets anders zwaars) op. Bak de plakjes filodeeg circa 10 minuten in het midden van een voorverwarmde oven van 175°C.
  • Bestrijk vervolgens elk filopakketje dun met frangipane en bak ze dan nog eens circa 5 min in de oven.
  • Verdeel de gepureerde kaas gelijkmatig over de 4 pakketjes.
  • Leg de plakjes peer dakpansgewijs op de 4 pakketjes en bestrooi ze met poedersuiker.
  • Laat onder een hete gril of in een oven van 200°C goudbruin kleuren.
Blauwe kaas en dessertwijn - een klassieke combinatie. Denk eens aan een Coteaux du Layon is een rijke, zoete dessertwijn van 100% chenin blanc druiven. Zuiver, mondvulllend en met een perfecte balans tussen restsuiker en fijne, elegante zuren.

Terug naar hoofdpagina weblog
Auteur:Sonja van de Rhoer

Er zijn nog geen reacties