-
PLUSWINKEL
Nu ook:
Aanbieding
Lofoten, Spitsbergen en de Noordkaap
Adembenemend mooie Pluscruise
met onder meer optredens aan boord van Nurlaila Karim
Moeten we de dodenherdenking afschaffen?
Door:
Op veel plaatsen lukt het mensen niet tijdens de dodenherdenking twee minuten stil te zijn. Moeten we de dodenherdenking dan maar afschaffen?
Om te kunnen reageren dient u eerst in te loggen:
Gepost door jb38640 op Donderdag 01 Mei 2008 10:18:34
Heel veel mensen lukt het niet zich aan de wet te houden en aan verkeersregels helemaal niet. Afschsffen dan maar???
Reageer op deze reactieGepost door h.henderix op Donderdag 01 Mei 2008 10:26:06
Zij gaven hun leven voor ons.
Mogen wij niet eenmaal per jaar hun in onze herinnering halen ?
Reageer op deze reactieMogen wij niet eenmaal per jaar hun in onze herinnering halen ?
Gepost door r.posno op Donderdag 01 Mei 2008 10:26:34
Nee niet afschaffen.Deze mensen moeten maar eens een keer gaan kijken in een concentratie kamp.En zich helemaal inleven. Dan zullen ze zeker op andere gedachten komen!!!
Reageer op deze reactieGepost door Gerard1947 op Donderdag 01 Mei 2008 10:33:22
Ik zou het een grof schandaal vinden als de dodenherdenking zou worden afgeschaft.
Wat ben je voor een land als je een dag in het jaar niet de moed op kunt brengen om de mensen waar wij onze vrijheid aan danken hebben te gedenken.
Er wordt al gewoon door gejakkerd want we mochten ook eens een cent mislopen,de twee minuten stilte zijn al bijna teveel aan het worden.
Afschaffen? Nooit.
Reageer op deze reactieWat ben je voor een land als je een dag in het jaar niet de moed op kunt brengen om de mensen waar wij onze vrijheid aan danken hebben te gedenken.
Er wordt al gewoon door gejakkerd want we mochten ook eens een cent mislopen,de twee minuten stilte zijn al bijna teveel aan het worden.
Afschaffen? Nooit.
Gepost door BoRo op Donderdag 01 Mei 2008 10:39:21
Nee, niet afschaffen.
Het niet kunnen zwijgen gedurende die twee minuten heeft alleen te maken met het groeiend onfatsoen, maar niet met die dodenherdenking. Ieder leeft voor zichzelf, zoals de regering ons leert.
Laten we dan nog gemeenschap houden met onze dierbaren, die ook nog eens veel voor ons land betekend hebben.
Reageer op deze reactieHet niet kunnen zwijgen gedurende die twee minuten heeft alleen te maken met het groeiend onfatsoen, maar niet met die dodenherdenking. Ieder leeft voor zichzelf, zoals de regering ons leert.
Laten we dan nog gemeenschap houden met onze dierbaren, die ook nog eens veel voor ons land betekend hebben.
Gepost door dickdienny op Donderdag 01 Mei 2008 10:44:45
1 x per jaar stilstaan bij gruweldaden van de 2e wereldoorlog is nog steeds belangrijk. De geschiedenis, het heden en de toekomst komen op zo'n moment van stilte bij elkaar. In andere landen zoals Engeland en Frankrijk herdenkt men de gevallenen van de 1ste wereldoorlog nu nog.
Als het mensen in nederland niet lukt, wat een foute uitdrukking is, een aantal mesne willen blijkbaar niet, maar heel veel mensen kunnen wel het respect opbrengen om twee minuten stil te zijn.Al in te veel situaties volgen we de lijn het lukt niet ,dus dan maar niet. Laten we de dodenherdenking handhaven.
Reageer op deze reactieAls het mensen in nederland niet lukt, wat een foute uitdrukking is, een aantal mesne willen blijkbaar niet, maar heel veel mensen kunnen wel het respect opbrengen om twee minuten stil te zijn.Al in te veel situaties volgen we de lijn het lukt niet ,dus dan maar niet. Laten we de dodenherdenking handhaven.
Gepost door h.hankel op Donderdag 01 Mei 2008 10:55:24
Ik ben reeds 46 jaar bestuurslid van de Oranjevereniging VELP en op 4 mei organiseren we altijd de 4mei kerdenking. Opvalt dat steeds meer jonge kinderen in de kerk en bij de herdenkingsplaats aanwezig zijn. Dus: zeker niet afschaffen.
H.Hankel
Reageer op deze reactieH.Hankel
Gepost door marijkevelthuijzen op Donderdag 01 Mei 2008 10:55:48
Natuurlijk niet. Er verdwijnt al zo veel. Vooral respect naar elkaar. Is het teveel gevraagd om 2 minuten per jaar de gevallenen te herdenken, die er voor gezorgd hebben dat wij nu in vrede kunnen leven en dat wij het zo goed hebben??
Reageer op deze reactieGepost door koen van poelgeest op Donderdag 01 Mei 2008 10:56:01
natuurlijk moeten wij de doden herdenken. De jeugd word echter vandaag de dag met zoveel leed en doden en oorlogen geconfronteerd dat ze er bijna immuum voor worden. Komt nog bij dat enige tijd geleden beelden in de media verschenen waarbij nederlandse en duitse mensen (civiel en militair) gezamenlijk hun doden herdachten. Gaf mij toch een nare smaak! Word ons opgelegd de doden van de agressor te herdenken ??Gaat mij toch net iets te ver.
Reageer op deze reactieGepost door whhsteskens op Donderdag 01 Mei 2008 11:07:59
Velen hebben hun leven gegeven voor ons.Je kunt wel alles afschaffen.De latere generatie holt en draaft maar door.Ze komen er nog wel achter.
Reageer op deze reactieGepost door daan-van-vliet op Donderdag 01 Mei 2008 11:14:22
Afschaffen? Absoluut NOOIT! Te krankzinnig voor woorden wat er tussen 40/45 is gebeurd en dat mag NOOIT vergeten worden. Is 2 minuten stilte teveel gevraagd anno 2008?
Daan van Vliet
Reageer op deze reactieDaan van Vliet
Gepost door ouder worden op Donderdag 01 Mei 2008 11:14:34
Ik ben reeds 46 jaar bestuurslid van de Oranjevereniging VELP en op 4 mei organiseren we altijd de 4mei kerdenking. Opvalt dat steeds meer jonge kinderen in de kerk en bij de herdenkingsplaats aanwezig zijn. Dus: zeker niet afschaffen.
H.Hankel
Reageer op deze reactieH.Hankel
Gepost door Rattan26 op Donderdag 01 Mei 2008 11:44:41
Deze twee minuten stilte hebben we misschien allemaal wel nodig. Jonge mensen misschien niet om dezelfde reden als de mensen die door de oorlog zijn getroffen, of weten waar het allemaal om gaat. Maar gewoon om eens even stil te staan en te weten dat het niet allemaal om de lol gaat in het leven.
Een beetje respect voor alle mensen die het nu nog moeilijk hebben de gevolgen van de oorlog achter zich te laten.
Reageer op deze reactieEen beetje respect voor alle mensen die het nu nog moeilijk hebben de gevolgen van de oorlog achter zich te laten.
Gepost door hkreuze op Donderdag 01 Mei 2008 11:48:40
h.kreuze
Als er mensen zijn die dit niet op kunnen brengen,vindt ik erg.Mij vader heeft in concentratie gezeten is daar ook overleden.Zo zijn er zoveel van deze situaties daarom mag men dit nooit vergeten.
Reageer op deze reactieAls er mensen zijn die dit niet op kunnen brengen,vindt ik erg.Mij vader heeft in concentratie gezeten is daar ook overleden.Zo zijn er zoveel van deze situaties daarom mag men dit nooit vergeten.
Gepost door mergem op Donderdag 01 Mei 2008 11:53:13
Moeten wij hen die voor onze vrijheid gestorven zijn maar gaan vergeten?
Alleen het idee al!
De dodenherdenking moet ALTIJD blijven bestaan.
Mergem
Reageer op deze reactieAlleen het idee al!
De dodenherdenking moet ALTIJD blijven bestaan.
Mergem
Gepost door shidaian op Donderdag 01 Mei 2008 12:00:45
We hebben ons mond vol over vrijheid. Nederland is een Vrij land. Hoe is die vrijheid tot stand gekomen? En wiens bloed heeft er gevloeid en vloeit er nog voor vrijheid? Is het echt te veel gevraagd om hier 2 minuten per jaar bij stil te staan.
Mensen die dit niet kunnen opbrengen tonen weinig respect voor diegenen door wie men in vrijheid kan leven en zegt genoeg over hun karakter.
Reageer op deze reactieMensen die dit niet kunnen opbrengen tonen weinig respect voor diegenen door wie men in vrijheid kan leven en zegt genoeg over hun karakter.
Gepost door fhsnip op Donderdag 01 Mei 2008 12:04:21
Zeker niet, maar jeugd en diegenen die zich er niet aan houden ( de respectlozen!!! ) beter voorlichten en opvoeden en in het ergste geval ( verstoringen ) sancties.
Reageer op deze reactieGepost door thuisgenieter op Donderdag 01 Mei 2008 12:16:45
Diegenen die de oorlog hebben meegemaakt zullen dit zeker niet willen. Of zij hebben dierbaren verloren of zij willen de doden in het algemeen blijven herdenken. Dit mag nooit verdwijnen.
Reageer op deze reactieGepost door kerckhoffs op Donderdag 01 Mei 2008 12:16:51
het niet stil kunnen staan of zich niet rustig kunnen houden gedurende een zéér korte tijdsduur getuigt alleen maar van een totaal gebrek aan dicipline; helaas een algemeen tijdsgegeven, dat mede veroorzaakt wordt door de abnormaal slechte opvoeding; die werd voor de mannelijke tak vroeger nog enigszins gecorrigeerd tijdens de verplichte militaire dienst.
dit staat allemaal echter volkomen los van het al dan niet afschaffen van de dodenherdenking; daar zijn we intussen zo langzamerhand wel aan toe[ 63 jaar later] ; het begint bij ons te lijken op die Belgische en Franse poespas, waarvan de lotgenoten [nagenoeg] allemaal overleden zijn en het hele gebeuren de mensen zoveel aanspreekt als die flauwekul bv. met Floris c.s. Het zijn alleen een klein aantal mensen die zich zelf de loftrompet willen opsteken, die deze flauwekul in ere wilen houden ter meerdere eigen glorie en dat uit gemeenschapsgeld weten te bekostigen ! WEG ER MEE !!
Reageer op deze reactiedit staat allemaal echter volkomen los van het al dan niet afschaffen van de dodenherdenking; daar zijn we intussen zo langzamerhand wel aan toe[ 63 jaar later] ; het begint bij ons te lijken op die Belgische en Franse poespas, waarvan de lotgenoten [nagenoeg] allemaal overleden zijn en het hele gebeuren de mensen zoveel aanspreekt als die flauwekul bv. met Floris c.s. Het zijn alleen een klein aantal mensen die zich zelf de loftrompet willen opsteken, die deze flauwekul in ere wilen houden ter meerdere eigen glorie en dat uit gemeenschapsgeld weten te bekostigen ! WEG ER MEE !!
Gepost door frans tt op Donderdag 01 Mei 2008 12:31:30
Alleen de stelling op zich al!!!!
Ook hier geldt weer dat het egoisme hoogtij viert in Nederland. Alles moet kunnen als ik er maar geen last van heb. En heb ik er toevallig last van? Nou gewoon afschaffen die regell......
Reageer op deze reactieOok hier geldt weer dat het egoisme hoogtij viert in Nederland. Alles moet kunnen als ik er maar geen last van heb. En heb ik er toevallig last van? Nou gewoon afschaffen die regell......
Gepost door assenbergh op Donderdag 01 Mei 2008 12:40:52
Niet afschaffen! Maar niet alleen onze slachtoffers van 65-60 jaar geleden gedenken, maar ook de slachtoffers die dagelijks vallen eren. Zo wordt het een dag voor alle doden en heeft het meer inhoud voor de jongere onder ons.
Reageer op deze reactieGepost door marialan op Donderdag 01 Mei 2008 12:51:21
Nee dit moeten we blijven herdenken,omdat dit nooit mag worden vergeten,daar hebben al die doden recht op.
Rechten hebben doden toch niet meer? Bij dodenherdenking gaat het mij om de levenden, die eraan herinnerd (zullen) worden dat wij altijd moeten blijven 'vechten' tegen onvrijheid, geweld en overheersing. En ervoor zorgen dat, waar mogelijk, het 'nie wieder' gebeurt.
Reageer op deze reactieRechten hebben doden toch niet meer? Bij dodenherdenking gaat het mij om de levenden, die eraan herinnerd (zullen) worden dat wij altijd moeten blijven 'vechten' tegen onvrijheid, geweld en overheersing. En ervoor zorgen dat, waar mogelijk, het 'nie wieder' gebeurt.
Gepost door jonker op Donderdag 01 Mei 2008 13:26:38
Nooit afschaffen.
Wij mogen dankbaar zijn dat er mensen zijn die voor onze vrijheid hebben gevochten.
Ook de slachtoffers van latere oorlogen moeten wij op deze dag gedenken. Ook zij vochten voor een vrij land, ook al is dit n iet het onze.
Reageer op deze reactieWij mogen dankbaar zijn dat er mensen zijn die voor onze vrijheid hebben gevochten.
Ook de slachtoffers van latere oorlogen moeten wij op deze dag gedenken. Ook zij vochten voor een vrij land, ook al is dit n iet het onze.
Gepost door Jeanthe op Donderdag 01 Mei 2008 13:27:58
Nee niet afschaffen,laat altijd weten wat er in die periode is gebeurd.Hopelijk blijven we ervan leren.
Reageer op deze reactieGepost door asbo op Donderdag 01 Mei 2008 13:28:28
de stelling past in het hedendaagse kader van traditie's overboord te gooien. Probeer het nog krap 2 decenia uit te stellen, dan zijn zeker al diegenen die het destijds overleefd hebben overleden . . . .
Reageer op deze reactieGepost door evers289 op Donderdag 01 Mei 2008 13:53:35
Afschaffen? Absoluut niet. Ik heb gelukkig de Tweede Wereldoorlog niet mee hoeven maken, mijn ouders wel. Heb niet alleen van hen veel over deze verschrikkelijke periode in onze Nederlandse geschiedenis mogen vernemen, maar ook over gelezen. Maar.. wat wij nu niet mogen vergeten, is dat in het nu ook Nederlandse jongemannen omkomen in missisies waar onze regering hen naar toe heeft gezonden. Irak, Afganistan en destijds Libanon enz. Ook deze mensen mag worden herdacht, ik schrijf mag, het moet. Niet alleen voor de mensen zelf, maar bovenal voor de nabestaanden. Dat respect kunnen we toch wel een twee minuten volhouden.
Reageer op deze reactieGepost door W. Slijper op Donderdag 01 Mei 2008 13:58:41
De dodenherdenking mag nooit worden afgeschaft. Ik heb de tweede oorlog meegemaakt en een familielid verloren door excecutie. Hele familie in het verzet. En niet alleen de in
deze oorlo gevallenen ook de 6200 jonge jongens, die in
Ned. Indie zijn gesneuveld moeten ook altijd in deze herdenking worden herdacht
Reageer op deze reactiedeze oorlo gevallenen ook de 6200 jonge jongens, die in
Ned. Indie zijn gesneuveld moeten ook altijd in deze herdenking worden herdacht
Gepost door Johedoco op Donderdag 01 Mei 2008 14:10:38
Nee we herdenken niet alleen de slachtoffers uit de tweede wereldoorlog,zoals mijn vader en oudste zus maar ook de militairen gesneuveld tijdens uitzending op vrdesmissies. Twee minuten stil staan hierbij moet toch niet zo moeilijk zijn
Reageer op deze reactieGepost door korenbloem op Donderdag 01 Mei 2008 14:13:06
We moeten de nagedachtenis aan allen die hun leven moesten laten tijdens de 2e wereldoorlog levend houden. Ook uit respect voor onze geallieerde vrienden(Amerikanen, Canadezen enz.) die voor onze vrijheid bereid waren hun leven te offeren.
Uiteraard komt de echte inleving/beleving steeds verder van nieuwe generaties Nederlanders af te staan. Maar dat laat onverlet dat deze barbaarse overheersing en onderdrukking nooit weer mag voorkomen.
Reageer op deze reactieUiteraard komt de echte inleving/beleving steeds verder van nieuwe generaties Nederlanders af te staan. Maar dat laat onverlet dat deze barbaarse overheersing en onderdrukking nooit weer mag voorkomen.
Gepost door kling op Donderdag 01 Mei 2008 14:32:56
Zeker niet afschaffen.De doden hebben hun leven gegeven, opdat U en ik nu in een vrij land kunnen leven.Het zou een grof schandaal zijn, als wij daar niet dat grijntje fatsoen voor op kunnen brengen, om één maal per jaar daar 2 min. stilte voor op kunnen brengen.De generatie van heden,weten niet wat de hongerwinter ('44 /'45) heeft te wee gebracht.
Reageer op deze reactieGepost door penn op Donderdag 01 Mei 2008 14:51:33
De herdenking moet blijven. Wat er in Amsterdam op de dam gebeurt kan achterwege worden gelaten. De STILTE op de "Waalsdorpervlakte" is indrukwekkend. Het geluid van de klok ontroert. Dit zeker handhaven. P. van den Berg, Emmeloord
Reageer op deze reactieGepost door madlyn op Donderdag 01 Mei 2008 15:38:16
Het is al zo'n schandaal dat iets feestelijks als Bevrijdingsdag nog slechts eens per vijf jaar gevierd wordt Frankrijk viert nog altijd ieder jaar 14 juli(1789), America 4 juli(1776) en wij dus één keer in de vijf jaar(1945). Moet dan ook zoiets belangrijks als de dodenherdenking afgeschaft worden door een paar onfatsoenlijke personen die niet stil kunnen zijn gedurende twee minuten?
Reageer op deze reactieGepost door wieshunnekink op Donderdag 01 Mei 2008 15:51:55
Als mensen al niet meer het fatsoen kunnen opbrengen om twee minuten per jaar hun mond te houden uit respect voor diegenen die hun leven gaven voor onze vrijheid en die van andere volken, zegt dat alles over de mentaliteit die er momenteel heerst. In geen geval afschaffen.
Reageer op deze reactieGepost door nico roos op Donderdag 01 Mei 2008 16:13:01
Nee dodenherdenking moet blijven bestaan.Wij mogen niet vergeten wat er de oorlog is gebeurt. 6 milj.joden en zigeuners en andere. Wij leven in vrijheid door hen die voor ons zijn gestorven Laten de mensen eens naar margraten gaan dan of een ander milt.kerkhof dan zegt dat genoeg. Zeker voor de jonge mensen. Die hebben geen idee wat er is gebeurt
Reageer op deze reactieGepost door janbon op Donderdag 01 Mei 2008 17:12:27
sorry hoor, toch maar weer de geschiedenislessen invoeren
Reageer op deze reactieGepost door Anneliese op Donderdag 01 Mei 2008 17:12:40
Dit is een zéér omstreden vraag. Om het te vergelijken met de verkeersregels en meer van dat soort opmerkingen, slaat nergens op. Net als de vergelijking dat veel mensen niet twee minuten stil kunnen zijn. Waar het om gaat ligt veel dieper. Zelf heb ik als klein kind, opgesloten gezeten in een Duitskamp in Rotenburg Wumme. Aan de gevolgen van die periode lijd ik nu nog steeds, ondanks de dagelijkse Seroxat medicijnen. Ook, na meer dan drie verschillende psychiaters, in de loop der jaren. Alle psychiaters beweren dat nagenoeg alle patiënten die onder het oorlogsgeweld van de Tweede Wereldoorlog hebben geleden, ieder jaar opnieuw rond de maand mei, steeds weer erg in een depressie geraken. Alleen om die reden ben ik vóór het afschaffen van die vieringen.
Natuurlijk begrijp ik dat hij of zij die voorzitter of bestuurslid is van de een of andere vereniging, zich hier niet mee kan verenigen. Zij voelen echter niet wat wij voelen. Volgens mij is het ook niet gezond om ieder jaar opnieuw voor zo'n monument te staan en de haat aan te wakkeren tegen de Duitsers. Voorbij is voorbij. Ik heb de Duitsers allang vergeven, maar het heeft jammer genoeg niet geholpen in mijn beleving.
Reageer op deze reactieNatuurlijk begrijp ik dat hij of zij die voorzitter of bestuurslid is van de een of andere vereniging, zich hier niet mee kan verenigen. Zij voelen echter niet wat wij voelen. Volgens mij is het ook niet gezond om ieder jaar opnieuw voor zo'n monument te staan en de haat aan te wakkeren tegen de Duitsers. Voorbij is voorbij. Ik heb de Duitsers allang vergeven, maar het heeft jammer genoeg niet geholpen in mijn beleving.
Gepost door jlouwendijk op Donderdag 01 Mei 2008 17:41:20
Nee,we moeten altijd blijven denken aan de mensen die gestor-
ven zijn voor onze vrijheid.
En dit mag nooit meer gebeuren,want vrijheid is een groot iets.
Kijk maar eens om je heen,de landen die nog geen vrijheid
kennen.
Waar mensen nog steeds onderdrukt worden wegens,geloof,ge-
aardheid,politiek,of gewoon om dat mensen zijn zoals ze zijn.
Helaas zijn er mensen die niet meer om 20.00 uur met hun auto
stoppen of met een ander voertuig.
Ik vind dat daar meer opgelet moet worden.
Reageer op deze reactieven zijn voor onze vrijheid.
En dit mag nooit meer gebeuren,want vrijheid is een groot iets.
Kijk maar eens om je heen,de landen die nog geen vrijheid
kennen.
Waar mensen nog steeds onderdrukt worden wegens,geloof,ge-
aardheid,politiek,of gewoon om dat mensen zijn zoals ze zijn.
Helaas zijn er mensen die niet meer om 20.00 uur met hun auto
stoppen of met een ander voertuig.
Ik vind dat daar meer opgelet moet worden.
Gepost door magiomi op Donderdag 01 Mei 2008 18:04:27
Beslist niet afschaffen, volgens mij is het over het algemeen wel rustig. Ik vind het wel schandalig dat men de dodenherdenking op 2 mei wil houden omdat 4 mei op zondag valt.
Reageer op deze reactieGepost door arie Visser op Donderdag 01 Mei 2008 18:19:59
dodenherdenking moet altijd blijven!
A.J.Visser
Reageer op deze reactieA.J.Visser
Gepost door j.verver op Donderdag 01 Mei 2008 19:54:23
Ik ben deze maand 81 jaar,de oorlog is door mij heel bewust meegemaakt. ik moest onderduiken,gedurende de laatste 11 maanden van de oorlog. Mijn Broer nu 93 jaar is voor zijn inzet aan de Maasbruggen met een hoge onderscheiding opgesteld door "De Prins" beloond. Uiteindelijk zijn we bevrijd van de Bezetter, daarvoor zijn duizenden jonge mensen gesneuveld, zij kwamen vanuit de gehele wereld. Zij gaven hun leven voor ons, omdat wij vrij zouden leven!!! Nu gaan onze jongens naar verre landen om daar Rust en Vrede te brengen. En ook daarbij zullen Vrouwen en Mannen hun leven verliezen. Maar zij gaan, natuurlijk ook wel met tegenzin, ook zij hebben Echtgenoten, Kinderen, Vrienden, het zijn niet altijd helden. Dat zie ik nu nog als ik met mijn broer in rotterdan ben, zoiets vergeet je nooit.
Ik denk wel eens aan het volgende gedichtje:
Als je blijft kijken, zoals je altijd hebt gekeken;blijf je denken zoals je altijd hebt gedacht. Als je blijft denken,zoals je altijd hebt gedacht, blijf je geleven, wat je altijd hebt geloofd'
Kijk om je heen, er is zoveel meer dan je eigen wereld
HERDENKEN, is altijd een protest!!!!!
Een Painter.
,
Reageer op deze reactieIk denk wel eens aan het volgende gedichtje:
Als je blijft kijken, zoals je altijd hebt gekeken;blijf je denken zoals je altijd hebt gedacht. Als je blijft denken,zoals je altijd hebt gedacht, blijf je geleven, wat je altijd hebt geloofd'
Kijk om je heen, er is zoveel meer dan je eigen wereld
HERDENKEN, is altijd een protest!!!!!
Een Painter.
,
Gepost door blonkie op Donderdag 01 Mei 2008 20:18:26
Ga één keer na een concentratiekamp, dan begrijp je waarom de dodenherdenking NOOIT OF TE NIMMER afgeschaft moet worden.
Reageer op deze reactieGepost door plusstolten op Donderdag 01 Mei 2008 20:21:06
Heel veel reacties gaan alleen maar over herdinking wo 2. waarom maken we 4 mei niet tot een herdenking voor alle slachtoffers van welke oorlog dan ook. Niet alleen de nadruk op wo2. Dan maak je het voor iedereen actueler. Als we dat niet doen dan kunnen we het beter maar nalaten.
Reageer op deze reactieGepost door sparretak op Donderdag 01 Mei 2008 20:30:49
Afschaffen nooit, er zijn 6 miljoen mensen moedwillig vermoord.in Nederland.En nu nog steeds wordt er genocide ge pleegt op mensen die een ander ras of geloof hebben. laten wij 4mei in ere houden met in ons achterhoofd Hier en Daar
NOOIT MEER
Yvonne Denneboom
Reageer op deze reactieNOOIT MEER
Yvonne Denneboom
Gepost door erinyes op Donderdag 01 Mei 2008 20:44:52
NEE zeker niet !!! Iedereen kan 2 minuten per jaar de
beleefdheid opbrengen om stil te zijn, om te herdenken
hoeveel ONZE vrijheid aan levens gekost heeft.
Reageer op deze reactiebeleefdheid opbrengen om stil te zijn, om te herdenken
hoeveel ONZE vrijheid aan levens gekost heeft.
Gepost door martinenbep op Donderdag 01 Mei 2008 21:27:45
Niks afschaffen,het is triest dat er mensen zijn die geen 2 minuten stilte in acht kunnen nemen voor de de medelandgenoten die er voor gezorgd hebben dat we deze discussie kunnen voeren.
Reageer op deze reactieGepost door lsnoek op Donderdag 01 Mei 2008 22:03:22
Nee, we moeten de dodenherdenking zeer zeker niet afschaffen! We moeten er voor zorgen dat de mensen weer net als vroeger op straat stil staan en dat het openbaar vervoer ook twee minuten stopt hiervoor.
Met al onze buitenlandse medemensen is het juist heel erg nodig dat wij onze gebruiken handhaven en niet alles maar laten versloffen.
Het heeft wel niets met dit artikel te maken, maar dit geldt ook voor de viering van Sint Nicolaas.
Onze cultuur moet net zo goed bewaard blijven en daar zullen wij over moeten waken dat dit ook gebeurd.
lsnoek@casema.nl
Reageer op deze reactieMet al onze buitenlandse medemensen is het juist heel erg nodig dat wij onze gebruiken handhaven en niet alles maar laten versloffen.
Het heeft wel niets met dit artikel te maken, maar dit geldt ook voor de viering van Sint Nicolaas.
Onze cultuur moet net zo goed bewaard blijven en daar zullen wij over moeten waken dat dit ook gebeurd.
lsnoek@casema.nl
Gepost door Agatha op Donderdag 01 Mei 2008 22:31:20
Stilstaan bij wat anderen voor jouw vrijheid overhadden en hebben is ten opzichte daarvan maar een kleinigheid. Voor mij hoort het gewoon zo: 2 minuten stilte voor hen, die vielen. Wie of wat jezelf bent maakt niet uit. Doorgaan , maar niet vergeten.
Reageer op deze reactieGepost door Agatha op Donderdag 01 Mei 2008 22:31:21
Stilstaan bij wat anderen voor jouw vrijheid overhadden en hebben is ten opzichte daarvan maar een kleinigheid. Voor mij hoort het gewoon zo: 2 minuten stilte voor hen, die vielen. Wie of wat jezelf bent maakt niet uit. Doorgaan , maar niet vergeten.
Reageer op deze reactieGepost door sita op Donderdag 01 Mei 2008 22:31:38
NEE,zeker niet afschaffen ,laat dit niet gebeuren.
mede door hun leven we nu in vrijheid .
Reageer op deze reactiemede door hun leven we nu in vrijheid .
Gepost door Gineke op Donderdag 01 Mei 2008 22:36:19
Ik zou het te gek voor woorden vinden als we dodenherdenking zouden afschaffen. We moeten blijven herdenken dat al die mensen die toen gestorven zijn er aan hebben bijgedragen dat wij nu zo'n goed en vrij leven kunnen leiden.
Reageer op deze reactieGepost door ouderenblad op Donderdag 01 Mei 2008 23:26:18
LS,
Het zou voor iedere Nederlander een uitgemaakte zaak moeten zijn om 2 minuten stilte te betrachten om zodoende de mannen en vrouwen die voor onze vrijheid hun leven hebben gegeven tijdens die korte tijd te gedenken en te danken voor het grootste offer dat een mens geven kan.
CC Riepen
Reageer op deze reactieHet zou voor iedere Nederlander een uitgemaakte zaak moeten zijn om 2 minuten stilte te betrachten om zodoende de mannen en vrouwen die voor onze vrijheid hun leven hebben gegeven tijdens die korte tijd te gedenken en te danken voor het grootste offer dat een mens geven kan.
CC Riepen
Gepost door gertengreetje op Vrijdag 02 Mei 2008 09:46:19
Jammer toch,dat men steeds minder fatsoen kan opbrengen.In deze maatschappij rotzooien wij er maar wat op los. Laten we eens beginnen om onze kinderen wat meer dicipline bij te brengen! Waar zijn toch die normen en waarden??
Afschaffen dodenherdenking???Echt niet.
Reageer op deze reactieAfschaffen dodenherdenking???Echt niet.
Gepost door HansAalders op Vrijdag 02 Mei 2008 11:11:32
Zolang er oorlogen zijn en mensen elkaar afslachten dient een dodenherdinking plaats te vinden. Voorals nog moet de herdenking van de doden van de tweede wereldoorlog bestaan blijven, maar kan naar verloop van tijd overgaan in een algemene dodenherdenking
J.C. Aaldsers
Reageer op deze reactieJ.C. Aaldsers
Gepost door Arnold G. Daane op Vrijdag 02 Mei 2008 13:13:15
ik ben het helemaal eens met dickpuzel. Wij zouden net als in Frankrijk en Engeland elk jaar moeten herdenken. Maar ja, wij zijn nu eenmaal een volkje van kruideniers en wij kunnen het maar eenmaal in de vijf jaar opbrengen en dan zijn wij nog blij als het een zondag is want dan hioeft men geen dag vrij te geven.
Arnold G. Daane
Reageer op deze reactieArnold G. Daane
Gepost door geuyen op Vrijdag 02 Mei 2008 19:08:40
afschaffen nee, laten de mensen dan gedenken,die er wel die twee minuten er voor over hebben en een voorbeeld zijn voor de anderen.omdat we niet vergeten waarom ze gevallen zijn.
Reageer op deze reactieGepost door peter-ankie op Vrijdag 02 Mei 2008 22:03:09
onbegrijpelijk dat deze vraag gesteld wordt, leven wij in een tijd dat alles maar vergeten moet worden hieruit blijkt weer eens met welke groepscultuur wij te maken krijgen.Woest ben ik ,ik ben 67 jaar en mijn vooruoders hebben voor mijn vrijheid gevochten en overleden mijn kinderen en kleinkinderen in USA leren daar nu nog respect te hebben.
Degene die hiervoor geen respect hebben verdwijn alsjeblieft uit ons land .
Reageer op deze reactieDegene die hiervoor geen respect hebben verdwijn alsjeblieft uit ons land .
Gepost door wim 1945 op Zaterdag 03 Mei 2008 02:21:17
De dodenherdenking moet behouden blijven, maar daar moet wat voor gedaan worden. Bijvoorbeeld door ouders in de opvoeding van hun kinderen alsook in het onderwijs, met andere woorden, als je de dodenherdenking wilt behouden moet je deze onderhouden.
Reageer op deze reactieGepost door charimel op Zaterdag 03 Mei 2008 17:17:19
In Plaats van de Nederlandse doden die gevallen zijn in een tijdsbestek van 4 jaren te gedenken met 2 minuten stilte op 4 mei zou men een hele avond 1 x per jaar moeten besteden aan het gedenken van de slachtoffers die door Nederland zijn gemaakt op verschillemde plaatsen ter wereld o.a. in de vroegere Ned. kolonieën en die vandaag de dag nog steeds gemaakt worden in Afghanistan en kort geleden nog in Irak,alsook de mensen in Sebreniça die door Nederland aan hun vijanden zijn overgeleverd. DIE MENSEN DIENEN HERDACHT TE WORDEN. en dan ook nog een hele avond per jaar om de slaven van Nederland te gedenken.
Reageer op deze reactieGepost door harry009 op Zaterdag 03 Mei 2008 19:41:27
Ik vind niet dat we het moeten afschaffen.Ook de dag van vandaag sterven nog steeds jongens ,die het beste voor zich hebben ,en dat respect moet men zien te behouden .Het zou je zoon of dochter maar wezen.Dit mag nooit afgeschaft worden .
Reageer op deze reactieGepost door Bert Konings op Zaterdag 03 Mei 2008 21:53:16
Als iemand overlijdt door zinloos geweld, staan wij met ons allen (terecht) daarbij stil. Wij organiseren een stille tocht en leggen bloemen en knuffels op de paats delict. Met ons allen zijn we het er dan over eens, dat dit nooit had mogen kunnen en opnieuw mag gebeuren.
In de 2e wereldoorlog en de vredesmissies daarna, denk aan Nieuw Guinea, Indonesië en ook Libanaon, Afganistan en andere brandhaarden, waar onze jongens em meisjes proberen het leven van de plaatselijke bevolking dragelijker te maken en zelf daarbij het slachtoffer worden van geweld en agressie.
Ook hen moeten wij blijven gedenken.
Degenen die zeggen dat het maar moet worden afgeschaft staan het hardst te roepen om een stille tocht, herdenkingsmonument e.d. als iemand uit hun eigen omgeving getroffen wordt door het noodlot.
Is het dan teveel grevraagd om 1x per jaar op 4 mei enkele minuten daarbij stil te staan? Of spelen er soms ook financiële motieven een rol? Er kan dan een paar minuten niet getapt worden in de kroeg!
Even de muziek uit, tap dicht en met z'n allen stil, staan bij hetgeen gebeurd is.
Wij mogen hen nooit, maar dan ook nooit vergeten. Wij moeten dankbaar zijn wat zij voor ons hebben gedaan zodat wij nu in vrede, veiligheid en toch ook rijkdom hier kunnen leven.
Reageer op deze reactieIn de 2e wereldoorlog en de vredesmissies daarna, denk aan Nieuw Guinea, Indonesië en ook Libanaon, Afganistan en andere brandhaarden, waar onze jongens em meisjes proberen het leven van de plaatselijke bevolking dragelijker te maken en zelf daarbij het slachtoffer worden van geweld en agressie.
Ook hen moeten wij blijven gedenken.
Degenen die zeggen dat het maar moet worden afgeschaft staan het hardst te roepen om een stille tocht, herdenkingsmonument e.d. als iemand uit hun eigen omgeving getroffen wordt door het noodlot.
Is het dan teveel grevraagd om 1x per jaar op 4 mei enkele minuten daarbij stil te staan? Of spelen er soms ook financiële motieven een rol? Er kan dan een paar minuten niet getapt worden in de kroeg!
Even de muziek uit, tap dicht en met z'n allen stil, staan bij hetgeen gebeurd is.
Wij mogen hen nooit, maar dan ook nooit vergeten. Wij moeten dankbaar zijn wat zij voor ons hebben gedaan zodat wij nu in vrede, veiligheid en toch ook rijkdom hier kunnen leven.
Gepost door jan.silvia@kpnmail.nl op Zondag 04 Mei 2008 12:47:49
Om een grote mond open te mogen zetten is vrijheid nodig. Deze is bevochten door die mensen, welke wij eenmaal per jaar officiëel herdenken.Indien onze vrijheid dat niet waard is, dan ga maar vlug verhuizen naar een land dat geen doden herdenkt,want daar ben je dan vrij om die grote mond geen twee minuten dicht te houden, maar vermoedelijk langer
Reageer op deze reactieGepost door nienke van der veen op Maandag 05 Mei 2008 13:01:59
ik met het oneens met de stelling, want in de eerste plaats hebben wij onze vrijheid te danken aan alle mensen die hun leven gegeven hebben om ons land te bevrijden en ook alle mensen die in kampen hun leven verloren moeten herdacht worden. In de tweede plaats heeft de herdenking ook betrekking op de oorlogsslachtoffers die nu vallen, of militairen op vredesmissies, die hun leven wagen voor anderen of je het nu wel of niet eens bent met het nut van zulke missies..
Reageer op deze reactieGepost door dirkmaaijen op Dinsdag 06 Mei 2008 14:49:02
Nee, niet afschaffen.
We moeten in de media, vooral radio en tv, VOORAF aangegeven dat de dodenherdenking gehouden wordt, zodat ook jongeren en mensen afkomstig uit andere landen en culturen weten DAT we dit doen en WAAROM we dit doen.
Reageer op deze reactieWe moeten in de media, vooral radio en tv, VOORAF aangegeven dat de dodenherdenking gehouden wordt, zodat ook jongeren en mensen afkomstig uit andere landen en culturen weten DAT we dit doen en WAAROM we dit doen.
Gepost door eastofede op Zondag 22 April 2012 18:12:17
Ik herinner mij een gesprek dat ik persoonlijk had met iemand van het Nationaal Comite Herdenkingen te Amsterdam ergens in de 80 erjaren.Ik mocht daar voor het eerst een krans leggen namens de Blauwe Baretters(mensen ingezet in dienst van de Vrede). Zij vertelde mij dat het alleen was voor de gevallenen van de 2e Wereldoorlog. Na een redelijk heftig gesprek werd het toch geaccepteerd. Er waren immers door ''Vredesinzet'' ook doden en gewonden gevallen.
Dus heel snel ophouden met die tipische Nederlandse kortzichtigheid, zo van; zolang het mij zelf niet gebeurd wat moet ik er dan mee?'' en ''ik zie het allemaal wel als het zover is en het ook mij overkomt''.
Ik ben zelf uitgezonden geweest en heb tenminste twee oorlogen meegemaakt en veel familieleden en vrienden en vriendinnen verloren.
Ik hoop voor de kortzichtigen dat hen niet het zelfde overkomt en verwacht, zelfs van hen, respect en medeleven.
Missdchien een suggestie om ze eens mee te nemen naar Bergen Belsen.Laat ze eens door de hal heenlopen en luisteren naar de kreten luisteren van mensen die worden gedwongen om naar de gaskamerers te gaan. Dat is heel iets anders dan de kreet ''hondelul'' en dergelijke kreten bij voetbalwedstrijden door de z.g. ''fans''
Dus de TWEE MINUTEN STILTE AFSCHAFFEN? NOOIT EN TE NIMMER!!!
EASTofEDE.
Reageer op deze reactieDus heel snel ophouden met die tipische Nederlandse kortzichtigheid, zo van; zolang het mij zelf niet gebeurd wat moet ik er dan mee?'' en ''ik zie het allemaal wel als het zover is en het ook mij overkomt''.
Ik ben zelf uitgezonden geweest en heb tenminste twee oorlogen meegemaakt en veel familieleden en vrienden en vriendinnen verloren.
Ik hoop voor de kortzichtigen dat hen niet het zelfde overkomt en verwacht, zelfs van hen, respect en medeleven.
Missdchien een suggestie om ze eens mee te nemen naar Bergen Belsen.Laat ze eens door de hal heenlopen en luisteren naar de kreten luisteren van mensen die worden gedwongen om naar de gaskamerers te gaan. Dat is heel iets anders dan de kreet ''hondelul'' en dergelijke kreten bij voetbalwedstrijden door de z.g. ''fans''
Dus de TWEE MINUTEN STILTE AFSCHAFFEN? NOOIT EN TE NIMMER!!!
EASTofEDE.
Zelf een discussie beginnen?
U kunt reageren op artikelen, maar ook zelf een discussieonderwerp starten.




Lees verder