*

Ja, ik neem een abonnement op Plus Magazine en betaal €30 via automatische incasso.
AANHEF
Het abonnement loopt tot wederopzegging en geldt alleen binnen Nederland. U gaat hiermee akkoord met de leveringsvoorwaarden (zie colofon of www.plusonline.nl/leveringsvoorwaarden)

Specials in Geld & Recht


PlusOnline Magazine
Word nu abonnee!


1 Jaar Plus Magazine voor slechts €30

Profiteer van:
•    40% Korting op de winkelprijs
•    GRATIS 2 Gezondheidsspecials
•    Plustelefoon voor financieel & juridisch advies
•    Elke maand ruim 200 pagina's
•    Gratis toegang tot het PlusArchief
•    50% Korting op de toegang van de 50PlusBeurs

 

Deze maand in
Aanbieding
De mooiste Noorse Fjorden
Ontdek de Noorse fjorden tijdens deze 13-daagse cruise
Kies uw eigen kajuit!
Zo vindt u een vergeten erfenis
Woensdag 04 mei 2011 , 3 reacties

Ieder jaar blijven er miljoenen euro's aan erfenissen liggen. En dat terwijl het dankzij internet heel makkelijk is om erfenissen op te sporen.

3

Zo vindt u een vergeten erfenis

Op de site van Financiën kunnen bezoekers kijken of ze in aanmerking komen voor een erfenis of geld uit een faillissement of schuldsaneringszaak.

Het geld is bij de overheid in bewaring gegeven als advocaten en notarissen geen rechthebbenden hebben kunnen vinden. Het gaat daarbij onder meer om erfenissen, maar ook om de afwikkeling van faillissementen. Bedragen boven de €45,38 worden door de overheid twintig jaar bewaard in de zogeheten consignatiekas. Daarna verdwijnt het in de schatkist. De omvang van deze pot met geld wisselt omdat een deel wel wordt geclaimd of in de schatkist verdwijnt. Tegelijkertijd komt er ook steeds geld bij, want het niet kunnen vinden van nabestaanden is van alle tijden. In totaal ligt er gemiddeld zo'n 30 miljoen euro op een nieuwe eigenaar te wachten.

Mogelijke erfgenamen kunnen via de website direct op onderzoek. Na het invullen van een naam, volgt direct de 'uitslag'. Gelukkigen kunnen daarna schriftelijk een claim indienen bij het ministerie. Voor bedragen boven de €45,38 betaalt het ministerie bovendien nog een rente van 1,06 procent per jaar. Dankzij berichten in diverse media en een nieuwe campagne kan het druk zijn op de site en is deze soms slecht bereikbaar.

Auteur:Erik Bogaards
Bron:GeldenRecht

3 reacties

ik kom niet verder dan consignatiekas.wat doe ik verkeerd?
@loesmara:
Rechts op de pagina staat een link naar het zoekformulier (onder Zie ook), daar dien je op te klikken.
Op dit formulier kan je je achternaam zetten en dan maar zoeken! Hopelijk lukt het je nu wel.
Groetjes Lia.
@loesmara:
Rechts op de pagina staat een link naar het zoekformulier (onder Zie ook), daar dien je op te klikken.
Op dit formulier kan je je achternaam zetten en dan maar zoeken! Hopelijk lukt het je nu wel.
Groetjes Lia.

Nieuwsbrief

Meld u nú aan voor de gratis wekelijkse nieuwsbrief van PlusOnline en maak 3x kans op een printer van Epson t.w.v. €229,99!
Al 143.361 inschrijvers

Aanmelden

Nog geen gebruikersnaam en wachtwoord? Meld u nu aan, vul uw profiel in en profiteer van de voordelen!
Al 142.528 aanmelders