*

Ja, ik neem een abonnement op Plus Magazine en betaal €30 via automatische incasso.
AANHEF
Het abonnement loopt tot wederopzegging en geldt alleen binnen Nederland. U gaat hiermee akkoord met de leveringsvoorwaarden (zie colofon of www.plusonline.nl/leveringsvoorwaarden)

Nu ook:


PlusOnline Magazine
Word nu abonnee!


1 Jaar Plus Magazine voor slechts €30

Profiteer van:
•    40% Korting op de winkelprijs
•    GRATIS 2 Gezondheidsspecials
•    Plustelefoon voor financieel & juridisch advies
•    Elke maand ruim 200 pagina's
•    Gratis toegang tot het PlusArchief
•    50% Korting op de toegang van de 50PlusBeurs

 

Deze maand in
Aanbieding
De mooiste Noorse Fjorden
Ontdek de Noorse fjorden tijdens deze 13-daagse cruise
Kies uw eigen kajuit!
Lezersvraag: mantelzorger extra belast?
Donderdag 20 oktober 2011 , reageer

Net als vorig jaar ga ik op de Dag van de Mantelzorger op 10 november het mantelzorgcompliment ontvangen. Ik ben 57 jaar en zit in de WAO. Heeft het Mantelzorgcompliment gevolgen voor mijn WAO-uitkering?

Lezersvraag: mantelzorger extra belast?

Vraag:
Net als vorig jaar ga ik op de Dag van de Mantelzorger op 10 november het mantelzorgcompliment ontvangen. Die krijg ik omdat ik voor mijn oude buren zorg die geen familie hebben, maar waar wel veel extra’s moet gebeuren. Ik ben 57 jaar en heb een WAO-uitkering. Heeft het Mantelzorgcompliment gevolgen voor mijn WAO-uitkering?

Antwoord:
Nee, dit compliment wordt niet gekort op uw WAO-uitkering en u hoeft het ook niet op te geven bij uw aangifte Inkomstenbelasting 2011. Maar waar u zich misschien meer zorgen over maakt is dat het UWV kan gaan denken dat u misschien wel arbeidsgeschikt bent geworden.

Wanneer u voor uw buren kunt zorgen, kunt u dat misschien ook wel in een zorginstelling?  Of de administratie van het Mantelzorgcompliment gekoppeld is met het UWV is mij niet bekend. Maar zelfs wanneer dit het geval zal zijn hoeft u zich geen zorgen te maken. Mantelzorg bieden is iets anders dan een arbeidsovereenkomst met alle verplichtingen en stress van dien. Een herkeuring is ook niet erg aannemelijk omdat u voor 1959 bent geboren.


Auteur:Nico van Scheijndel
Bron:Proud to be Senior

Er zijn nog geen reacties

Nieuwsbrief

Meld u nú aan voor de gratis wekelijkse nieuwsbrief van PlusOnline en maak 3x kans op een printer van Epson t.w.v. €229,99!
Al 143.361 inschrijvers

Aanmelden

Nog geen gebruikersnaam en wachtwoord? Meld u nu aan, vul uw profiel in en profiteer van de voordelen!
Al 142.570 aanmelders