*

Ja, ik neem een abonnement op Plus Magazine en betaal €30 via automatische incasso.
AANHEF
Het abonnement loopt tot wederopzegging en geldt alleen binnen Nederland. U gaat hiermee akkoord met de leveringsvoorwaarden (zie colofon of www.plusonline.nl/leveringsvoorwaarden)

Nu ook:


PlusOnline Magazine
Word nu abonnee!


1 Jaar Plus Magazine voor slechts €30

Profiteer van:
•    40% Korting op de winkelprijs
•    GRATIS 2 Gezondheidsspecials
•    Plustelefoon voor financieel & juridisch advies
•    Elke maand ruim 200 pagina's
•    Gratis toegang tot het PlusArchief
•    50% Korting op de toegang van de 50PlusBeurs

 

Deze maand in
Aanbieding
De mooiste Noorse Fjorden
Ontdek de Noorse fjorden tijdens deze 13-daagse cruise
Kies uw eigen kajuit!
Het Persoons Gebonden Budget onder vuur
Vrijdag 05 november 2010 , reageer

De bezuinigingen in de zorg zijn voor een deel al bekend, onder andere het Persoons Gebonden Budget ligt onder het mes. De instroom wordt beperkt en sommige tarieven gaan omlaag.

Het Persoons Gebonden Budget onder vuur

Zeker is het nog niet, waarschijnlijk wel, dat in de brief die de nieuwe staatssecretaris van Volksgezondheid Maarlies Veldhuijzen van Zanten-Hyllner aan de Tweede Kamer gaat zenden forse bezuinigen op het PGB bevat. Het PGB mag zich in een toenemende belangstelling verheugen. Een beetje teveel volgens het ministerie van Volksgezondheid. In een poging middelen te vinden waar bezuinigd kan worden ligt nu het PGB onder het vergrootglas. Volgens Zorgvisie gaat het mes in het PGB. De staatssecretaris wil dat alleen nog mensen die echt zelf voor een PGB kiezen en in staat zijn zelf de regie over hun leven te voeren in aanmerking komen voor een PGB.
 
In de praktijk zullen vooral de PGB-houders die een indicatie hebben voor verblijf (in bijvoorbeeld verpleeg- of verzorgingshuis) getroffen worden. Dit betreft ongeveer 13.000 PGB-houders. Het gaat dan om nog thuiswonende ouderen, gehandicapten en ggz-cliënten in wooninitiatieven van ouders. De verwachting is dat zij er gemiddeld 7000 euro op achteruit zullen gaan.
 
Naast het bepreken van de toegang tot een Persoons Gebonden Budget is de verwachting dat de PGB-tarieven vanaf 1 januari 2011 met drie procent zullen dalen. Hoe en of de staatssecretaris gaat bezuinigen op de PGB weten we wanneer haar brief naar de Tweede Kamer wordt gezonden, de verwachting is dat dit deze week nog gebeurt omdat aanstaande dinsdag de begrotingsbesprekingen van het ministerie van Volksgezondheid Welzijn en Sport zullen zijn.

 


Auteur:Nico van Scheijndel
Bron:Proud to be Senior

Er zijn nog geen reacties

Nieuwsbrief

Meld u nú aan voor de gratis wekelijkse nieuwsbrief van PlusOnline en maak 3x kans op een printer van Epson t.w.v. €229,99!
Al 143.361 inschrijvers

Aanmelden

Nog geen gebruikersnaam en wachtwoord? Meld u nu aan, vul uw profiel in en profiteer van de voordelen!
Al 142.570 aanmelders