*

Ja, ik neem een abonnement op Plus Magazine en betaal €30 via automatische incasso.
AANHEF
Het abonnement loopt tot wederopzegging en geldt alleen binnen Nederland. U gaat hiermee akkoord met de leveringsvoorwaarden (zie colofon of www.plusonline.nl/leveringsvoorwaarden)

Nu ook:


PlusOnline Magazine
Word nu abonnee!


1 Jaar Plus Magazine voor slechts €30

Profiteer van:
•    40% Korting op de winkelprijs
•    GRATIS 2 Gezondheidsspecials
•    Plustelefoon voor financieel & juridisch advies
•    Elke maand ruim 200 pagina's
•    Gratis toegang tot het PlusArchief
•    50% Korting op de toegang van de 50PlusBeurs

 

Deze maand in
Aanbieding
De mooiste Noorse Fjorden
Ontdek de Noorse fjorden tijdens deze 13-daagse cruise
Kies uw eigen kajuit!
Wandelen goed voor geheugen
Woensdag 02 februari 2011 , reageer

Uit Amerikaans onderzoek blijkt dat regelmatig een wandeling maken goed is voor het geheugen, beter dan alleen maar rekken en strekken.

Wandelen goed voor geheugen

Al langer was bekend dat bewegen de beste hersengymnastiek is, dat idee is nu bevestigd door Amerikaanse onderzoekers. Zij deden onderzoek naar effect van bewegen op de hippocampus. Dit hersenonderdeel is betrokken bij de vorming van herinneringen.

Door een proef te doen met 120 vrijwilligers waarvan de ene helft de opdracht kreeg drie maal per week 40 minuten te wandelen en de andere helft alleen rek- en strekoefeningen mocht doen.

Uit het onderzoek van de onderzoekers aan de Pittsburgh University blijkt dat de hippocampus van de wandelaars gegroeid was en het geheugen verbeterd. De proefpersonen die rek- en strekoefeningen hadden gedaan bleken geen beter geheugen te hebben.


Auteur:Nico van Scheijndel
Bron:Proud to be Senior

Er zijn nog geen reacties

Nieuwsbrief

Meld u nú aan voor de gratis wekelijkse nieuwsbrief van PlusOnline en maak 3x kans op een printer van Epson t.w.v. €229,99!
Al 143.361 inschrijvers

Aanmelden

Nog geen gebruikersnaam en wachtwoord? Meld u nu aan, vul uw profiel in en profiteer van de voordelen!
Al 142.570 aanmelders