*

Ja, ik neem een abonnement op Plus Magazine en betaal €30 via automatische incasso.
AANHEF
Het abonnement loopt tot wederopzegging en geldt alleen binnen Nederland. U gaat hiermee akkoord met de leveringsvoorwaarden (zie colofon of www.plusonline.nl/leveringsvoorwaarden)

Nu ook:


PlusOnline Magazine
Word nu abonnee!


1 Jaar Plus Magazine voor slechts €30

Profiteer van:
•    40% Korting op de winkelprijs
•    GRATIS 2 Gezondheidsspecials
•    Plustelefoon voor financieel & juridisch advies
•    Elke maand ruim 200 pagina's
•    Gratis toegang tot het PlusArchief
•    50% Korting op de toegang van de 50PlusBeurs

 

Deze maand in
Aanbieding
De mooiste Noorse Fjorden
Ontdek de Noorse fjorden tijdens deze 13-daagse cruise
Kies uw eigen kajuit!
55-Plusser vertrouwt verkiezingen niet
Maandag 28 februari 2011 , reageer

Volgens het Centraal Bureau van de Statistiek hebben de Nederlanders over het algemeen veel vertrouwen, maar 55-plussers hebben het minste vertrouwen in eerlijke verkiezingen.

55-Plusser vertrouwt verkiezingen niet

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) deed onderzoek naar het afgeven van machtigingen bij verkiezingen. Het aantal machtigingen voor de Tweede Kamerverkiezingen lag vier procent lager dan bij de verkiezingen van 2006, respectievelijk acht tegen twaalf procent van het aantal uitgebrachte stemmen. Het CBS denkt dat het aantal machtigingen lager ligt door de aangescherpte regelgeving bij de volmachten. Wie nu bij volmacht voor een ander stemt moet een kopie van het identiteitsbewijs laten zien.  

Mogen stemmen bij volmacht is in Europa geen algemeen verschijnsel. Zelf bij het stembureau verschijnen moet, volgens de landen waar niet per volmacht kan worden gestemd, ongeregeldheden zoals stemmen kopen voorkomen. In Nederland zien we dat probleem blijkbaar niet want 84 procent van de stemgerechtigden vindt dat de volmacht moet blijven. We vertrouwen de verkiezingen ook grotendeels. Van alle stemgerechtigden heeft 72 procent veel tot zeer veel vertrouwen in het eerlijk verlopen van de verkiezingen in Nederland. Uitzondering zijn de 55-plussers, zij zijn sceptischer over de eerlijkheid. Van de 55-plussers heeft maximaal één op de tien weinig vertrouwen in het eerlijk verlopen van de verkiezingen.

Auteur:Nico van Scheijndel
Bron:Proud to be Senior

Er zijn nog geen reacties

Nieuwsbrief

Meld u nú aan voor de gratis wekelijkse nieuwsbrief van PlusOnline en maak 3x kans op een printer van Epson t.w.v. €229,99!
Al 143.361 inschrijvers

Aanmelden

Nog geen gebruikersnaam en wachtwoord? Meld u nu aan, vul uw profiel in en profiteer van de voordelen!
Al 142.570 aanmelders