*

Ja, ik neem een abonnement op Plus Magazine en betaal €30 via automatische incasso.
AANHEF
Het abonnement loopt tot wederopzegging en geldt alleen binnen Nederland. U gaat hiermee akkoord met de leveringsvoorwaarden (zie colofon of www.plusonline.nl/leveringsvoorwaarden)

Nu ook:


PlusOnline Magazine
Word nu abonnee!


1 Jaar Plus Magazine voor slechts €30

Profiteer van:
•    40% Korting op de winkelprijs
•    GRATIS 2 Gezondheidsspecials
•    Plustelefoon voor financieel & juridisch advies
•    Elke maand ruim 200 pagina's
•    Gratis toegang tot het PlusArchief
•    50% Korting op de toegang van de 50PlusBeurs

 

Deze maand in
Aanbieding
De mooiste Noorse Fjorden
Ontdek de Noorse fjorden tijdens deze 13-daagse cruise
Kies uw eigen kajuit!
Op naar onafhankelijk financieel advies
Zondag 08 mei 2011 , reageer

In de Tweede Kamer bleek deze week een meerderheid te bestaan voor een voorstel van minister De Jager van Financiën. Hierin stelt hij voor om provisies voor financieel advies te verbieden.

Op naar onafhankelijk financieel advies

In 2013 moet het verbod op provisies voor financieel advies ingaan. Minister De Jager besprak zijn voorstel gisteren in de Tweede Kamer waar een meerderheid voor zijn voorstel lijkt te zijn van VVD, PvdA, CDA en D66. In het voorstel wordt het verboden provisie te ontvangen voor een advies over bijvoorbeeld een hypotheek, pensioen- of levensverzekering. Zonder die volgens de minister perverse prikkel wordt het advies meer op maat van de klant gesneden die voor dit advies gaat betalen.

Bij die rekening ligt het bezwaar van de PVV. Deze partij steunt het verbod niet omdat zij vreest dat mensen om kosten te besparen het internet gaan afstruinen op zoek naar een koopje. Een koopje waarbij goedkoop wel eens duurkoop kan blijken te zijn. Of waarbij de klant alleen nog rechtstreeks bij een bank of verzekeraar terecht komt die misschien alleen haar eigen producten aanbiedt die niet per se de beste hoeven te zijn.

De gevolgen van de nieuwe regelgeving zullen ingrijpend zijn voor de financieel adviseurs. Nu al draait een derde van de 10.000 adviseurs  met verlies en zijn er veel faillissementen. Hoe nobel het voorstel ook is, klanten moeten het advies krijgen dat het beste bij hen past en niet bij de portemonnee van de adviseur, het resultaat zou wel eens kunnen zijn dat de klant verdraaid weinig te kiezen krijgt. In het Verenigd Koninkrijk waar deze wetgeving al een flink aantal jaren bestaat zijn er vrijwel alleen nog banken en verzekeringsmaatschappijen actief en een aantal grote kantoren.

Een advies van de Plustelefoon is overigens nog steeds onafhankelijk en (bijna) gratis.

Auteur:Nico van Scheijndel
Bron:Proud to be Senior

Er zijn nog geen reacties

Nieuwsbrief

Meld u nú aan voor de gratis wekelijkse nieuwsbrief van PlusOnline en maak 3x kans op een printer van Epson t.w.v. €229,99!
Al 143.361 inschrijvers

Aanmelden

Nog geen gebruikersnaam en wachtwoord? Meld u nu aan, vul uw profiel in en profiteer van de voordelen!
Al 142.570 aanmelders