*

Ja, ik neem een abonnement op Plus Magazine en betaal €30 via automatische incasso.
AANHEF
Het abonnement loopt tot wederopzegging en geldt alleen binnen Nederland. U gaat hiermee akkoord met de leveringsvoorwaarden (zie colofon of www.plusonline.nl/leveringsvoorwaarden)

Nu ook:


PlusOnline Magazine
Word nu abonnee!


1 Jaar Plus Magazine voor slechts €30

Profiteer van:
•    40% Korting op de winkelprijs
•    GRATIS 2 Gezondheidsspecials
•    Plustelefoon voor financieel & juridisch advies
•    Elke maand ruim 200 pagina's
•    Gratis toegang tot het PlusArchief
•    50% Korting op de toegang van de 50PlusBeurs

 

Deze maand in
Aanbieding
De mooiste Noorse Fjorden
Ontdek de Noorse fjorden tijdens deze 13-daagse cruise
Kies uw eigen kajuit!
Sterk blijven tot op hoge leeftijd kan!
Maandag 14 november 2011 , 4 reacties

Behoud van spierkracht is geen verschijnsel van ouderdom, maar van inactiviteit. Dat zei de kersverse hoogleraar dr Luc van Loon bij zijn aanvaarding van het bijzonder hoogleraarschap Fysiologie van Inspanning aan de Universiteit van Maastricht.

4

Sterk blijven tot op hoge leeftijd kan!

Wanneer we voldoende blijven bewegen en gezond eten kunnen we tot op hoge leeftijd voldoende spierkracht behouden om goed zelfstandig te kunnen blijven functioneren en bovendien diabetes type 2 voorkomen. Het lijkt toekomstmuziek, maar volgens hoogleraar Dr Luc van Loon van de Universiteit van Maastricht is dat niet het geval. Nu al kunnen we volgens hem door een effectieve combinatie van training en voeding het prestatievermogen van het lichaam optimaliseren. Door het skeletspieren te oefenen wordt bovendien veel glucose opgenomen wat pieken in de glucosespiegel in ons bloed kan voorkomen en zo het gevaar van diabetes op afstand houdt. Om dit effect te bereiken zou 30 tot 60 minuten bewegen voldoende zijn.

Minister Schippers van Volksgezondheid bediend de hoogleraar op zijn wenken, zij stelt voor 2012 70 miljoen euro extra beschikbaar voor sportfaciliteiten. Het moet vooral makkelijker worden om in de eigen buurt te kunnen sporten. De helft van de jongeren tot 18 jaar beweegt volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek te weinig en een derde van de volwassenen. Meer sporten moet volgens de minister dik worden voorkomen en de algehele volksgezondheid verbeteren.

Auteur:Nico van Scheijndel
Bron:Proud to be Senior

4 reacties

Zou de kop niet moeten luiden: "Verlies van spierkracht is geen verschijnsel van ouderdom, maar van inactiviteit"?

Aat42
Zou de kop niet moeten luiden: "Verlies van spierkracht is geen verschijnsel van ouderdom, maar van inactiviteit"?

Aat42

Ja, terechte opmerking natuurlijk
In eerste zin tweede deel van het stuk staat een storende taalfout: "Minister.... bediend" moet zijn "....bedient"!
Zou de kop niet moeten luiden: "Verlies van spierkracht is geen verschijnsel van ouderdom, maar van inactiviteit"?

Aat42

Ja, terechte opmerking natuurlijk

Nieuwsbrief

Meld u nú aan voor de gratis wekelijkse nieuwsbrief van PlusOnline en maak 3x kans op een printer van Epson t.w.v. €229,99!
Al 143.361 inschrijvers

Aanmelden

Nog geen gebruikersnaam en wachtwoord? Meld u nu aan, vul uw profiel in en profiteer van de voordelen!
Al 142.570 aanmelders