-
PLUSWINKEL
Nu ook:
Aanbieding
Een belangrijke wijziging in het huwelijksgoederenregime heeft het gisterenavond niet gehaald. Hierdoor blijven schenkingen en erfenissen in de gemeenschap van goederen vallen. Bij scheiding gaat de schoonfamilie met de helft van uw vermogen aan de haal.
Schoonzoon blijft gevaarlijk
De Tweede Kamer heeft gisteren het belangrijkste onderdeel van de nieuwe wet op het huwelijksgoederenregime niet over genomen. Minister Hirsch Ballin van Justitie wilde erfenissen en schenkingen die het eigen kind krijgt door schenking of erven ook bij dit eigen kind laten. De Tweede Kamer heeft dit wetsvoorstel afgekeurd. De voornaamste reden van het afkeuren was de huishoudelijke administratieve rompslomp en de daaruit volgende conflicten. Volgens de nieuwe voorgestelde wet moeten de echtgenoten maximaal drie aparte rekeningen bijhouden. Die van het eigen kind die van de eigen ouder geschonken krijgt, de gemeenschappelijke gemeenschap-van-goederenrekening en man kan ook nog eens een eigen rekening hebben voor de schenkingen en erfenissen die hij ontvangt. Dat hoeft nu dus niet, want het blijft een grote pot. Ondanks dit politieke bezwaar is het uitsluiten van de schoonfamilie een van de voornaamste redenen een testament te maken. Jaarlijks worden er 300.000 testamenten gemaakt.
Wilt u uw schoonkinderen bij echtscheiding niet laten meedelen in uw vermogen dan is een uitsluitingclausule bij schenking of testament nog steeds noodzakelijk. Er moeten dan wel weer maximaal drie rekeningen bijgehouden worden.
Maakt u een onderhandse schenkingsakte, dan volgt hierna een mogelijke tekst die u naast het noemen van de namen van schenker en begunstigde, datum en plaats kunt gebruiken:
Het geschonkene, alsmede de vruchten daarvan (en hetgeen voor de goederen in de plaats is gekomen of zal komen), zullen niet vallen in enige gemeenschap van goederen waarin de betreffende erfgenaam ten tijde van mijn overlijden zal zijn gehuwd of mocht huwen, noch zal worden betrokken in enige verrekening bij ontbinding van de huwelijksgemeenschap.
Lees ook:
| Auteur: | Nico van Scheijndel |
Er zijn nog geen reacties
Nieuwsbrief
Aanmelden
|
Nog geen gebruikersnaam en wachtwoord? Meld u nu aan, vul uw profiel in en profiteer van de voordelen!
|
|
|
Al 142.570 aanmelders
|
|




Lees verder