*

Ja, ik neem een abonnement op Plus Magazine en betaal €30 via automatische incasso.
AANHEF
Het abonnement loopt tot wederopzegging en geldt alleen binnen Nederland. U gaat hiermee akkoord met de leveringsvoorwaarden (zie colofon of www.plusonline.nl/leveringsvoorwaarden)

Nu ook:


PlusOnline Magazine
Word nu abonnee!


1 Jaar Plus Magazine voor slechts €30

Profiteer van:
•    40% Korting op de winkelprijs
•    GRATIS 2 Gezondheidsspecials
•    Plustelefoon voor financieel & juridisch advies
•    Elke maand ruim 200 pagina's
•    Gratis toegang tot het PlusArchief
•    50% Korting op de toegang van de 50PlusBeurs

 

Deze maand in
Aanbieding
De mooiste Noorse Fjorden
Ontdek de Noorse fjorden tijdens deze 13-daagse cruise
Kies uw eigen kajuit!

Kamer wil betere compensatie eigen risico

De nieuwe zorgverzekering kent volgend jaar geen no-claimkorting meer, maar een eigen risico. Afgesproken was dat chronisch zieken en gehandicapten daarvan vrijgesteld zouden worden, tijdens de miljoenennota bleek anders. 
Vrijdag 28 september 2007 , reageer

Kamer wil betere compensatie eigen risico

Tijdens een debat donderdag in de Tweede Kamer kreeg minister Klink van Volksgezondheid de kamer over zich heen. Vrijwel alle partijen zijn niet gelukkig met de beperkte compensatie die chronisch zieken en gehandicapten krijgen. In het oorspronkelijke plan vervalt de no-claim van € 255 in 2008 en komt er een eigen risico van € 150 voor terug. Chronisch zieken en gehandicapten krijgen een compensatie van € 47 en dan alleen wanneer zij de laatste twee jaar tenminste 180 dagdoseringen medicijnen hebben gebruikt.
 
Vooral over de gebrekkige compensatie en de voorwaarden daarvoor waren voor de fracties onacceptabel. “Wat nou als je chronisch ziek bent en geen geneesmiddelen gebruikt” vroeg Agnes kant van de SP, zij noemde het “beschamende wetgeving”. De coalitiepartijen stelden voor de compensatie volgend jaar via de belastingen te laten lopen.
 
De minister erkende dat de regeling niet optimaal is, zelf noemde hij het “suboptimaal”. Hij wil volgend jaar de regeling verbeteren. Tot die tijd moeten we het blijkbaar doen met de voorstellen die er nu liggen. Niet zo raar wanneer je bedenkt dat bij het afschaffen van het eigen risico er een gat in de begroting ontstaat van 1,5 miljard euro.

Auteur:Nico van Scheijndel

Er zijn nog geen reacties

Nieuwsbrief

Meld u nú aan voor de gratis wekelijkse nieuwsbrief van PlusOnline en maak 3x kans op een printer van Epson t.w.v. €229,99!
Al 143.361 inschrijvers

Aanmelden

Nog geen gebruikersnaam en wachtwoord? Meld u nu aan, vul uw profiel in en profiteer van de voordelen!
Al 142.570 aanmelders