-
PLUSWINKEL
Nu ook:
Aanbieding
Tijd dringt voor de SER
Tijd dringt voor de SER
Vier miljard bezuinigen op de AOW om de overheidsfinanciën op orde te houden, dat was het basisidee achter het verhogen van de verhoging van de AOW-leeftijd door het kabinet. Dat dit plan op weerstand zou stuiten was te voorspellen, dat de alternatieven plannen voor de AOW-leeftijd verhoging in de SER stuk voor stuk zouden afvallen jammer. Maar er moet wel een plan liggen op 1 oktober anders slaat vooral de vakbeweging een flater. Zij eisten immers de kans op een alternatief plan afgelopen maart.
In de aanloop naar de deadline rollen de vakbeweging en de werkgevers ruziënd over straat. De een verwijt de ander het mislukken van alternatieven en met onmogelijke eisen te komen. De vakbeweging zou niet willen bewegen en perse de 65-jarige pensioenleeftijd willen behouden. De werkgevers verdedigden te vuur en te zwaard de 67 jaar en willen bovendien ook nog eens het pensioen pas met 67 jaar laten in gaan. En SER-kroonleden zoals de heer Bovenberg gooit met collega-economen nog wat olie op het vuur door te stellen dat de AOW-leeftijd toch eigenlijk wel naar 68 jaar moet en dat oudere die niet werken verplicht vrijwilligerswerk of aan mantelzorg zouden moeten doen.
SER-voorzitter Rinnooy Kan probeert ondertussen een alternatief plan te ontwikkelen waar alle partijen zich in kunnen vinden. Dat plan gaat uit van een flexibele AOW-leeftijd, het behoudt de 65 jaar als AOW-leeftijd, de AOW is dan alleen veel lager dan je op je 67ste zou kunnen krijgen. Binnen het plan moet een vangnet komen voor mensen met een laag inkomen zodat ook zij met 65 jaar zouden kunnen stoppen met werken.
Of dit alternatieve plan het haalt is nog maar de vraag, misschien worden de SER-leden het samen eens over het plan maar levert het uiteindelijk niet de vier miljard aan besparingen op. Nog een week geduld en we weten het.
| Auteur: | Nico van Scheijndel |
Er zijn nog geen reacties
Nieuwsbrief
Aanmelden
|
Nog geen gebruikersnaam en wachtwoord? Meld u nu aan, vul uw profiel in en profiteer van de voordelen!
|
|
|
Al 142.570 aanmelders
|
|



Lees verder