*

Ja, ik neem een abonnement op Plus Magazine en betaal €30 via automatische incasso.
AANHEF
Het abonnement loopt tot wederopzegging en geldt alleen binnen Nederland. U gaat hiermee akkoord met de leveringsvoorwaarden (zie colofon of www.plusonline.nl/leveringsvoorwaarden)

Nu ook:


PlusOnline Magazine
Word nu abonnee!


1 Jaar Plus Magazine voor slechts €30

Profiteer van:
•    40% Korting op de winkelprijs
•    GRATIS 2 Gezondheidsspecials
•    Plustelefoon voor financieel & juridisch advies
•    Elke maand ruim 200 pagina's
•    Gratis toegang tot het PlusArchief
•    50% Korting op de toegang van de 50PlusBeurs

 

Deze maand in
Aanbieding
De mooiste Noorse Fjorden
Ontdek de Noorse fjorden tijdens deze 13-daagse cruise
Kies uw eigen kajuit!
Ouder personeel te goed beschermd
Dinsdag 29 september 2009 , reageer

Uit een onderzoek onder 900 werkgevers blijkt dat zij het liefst oudere werknemers laten afvloeien als maatregel om de personeelskosten te drukken. Het vervroegd pensioen is daarbij het meest populair.

Ouder personeel te goed beschermd

In tijden van crisis moet gesneden worden in de kosten en met personeel als grootste kostenpost is snijden in het personeelsbestand de meest kostenbesparende actie. Het Nederlands Interdisciplinair Demografisch Instituut (NIDI) heeft samen met de Universiteit van Utrecht onderzocht hoe werkgevers het liefst de personeelsreductie uitvoeren.

Zij ondervroegen daarvoor 900 werkgevers. Het overgrote deel van de werkgevers voelt er bij die gedwongen personeelsreductie niets voor om degene die er als laatste ingekomen zijn ook weer als eerste te ontslaan. Liever sturen ze oudere werknemers met vervroegd pensioen (74 procent) of met deeltijd-WW (70 procent).

De ontslagbescherming die oudere werknemers genieten blijkt een belangrijke drijfveer te zijn omwerknemers richting de vut te duwen. Is een werknemer eenmaal inde vut beland dan is hij verloren voor de arbeidsmarkt volgens NIDI-onderzoeker Harry van Dalen. Slechts een kwart van de vutters blijft nog werken en dan vaak parttime.

Wordt een oudere werknemer ontslagen dan is hij veel langer werkloos dan de doorsnee werkloze, die heeft in gemiddeld 19 maanden een nieuwe baan, een oudere werkloze doet daar 31 maanden over.

Zolang ontslagbescherming van ouderen en demotie taboe voor sociale partners taboe blijven, zal de positie van oudere werknemers zwak blijven, blijkt uit het onderzoek, de afspiegelingsregeling ten spijt.

 


Auteur:Nico van Scheijndel

Er zijn nog geen reacties

Nieuwsbrief

Meld u nú aan voor de gratis wekelijkse nieuwsbrief van PlusOnline en maak 3x kans op een printer van Epson t.w.v. €229,99!
Al 143.361 inschrijvers

Aanmelden

Nog geen gebruikersnaam en wachtwoord? Meld u nu aan, vul uw profiel in en profiteer van de voordelen!
Al 142.570 aanmelders