-
PLUSWINKEL
Nu ook:
Aanbieding
Volgens het Centraal Bureau voor de Maatschappij neemt de bereidheid om langer door te werken langzaam maar zeker toe, al staat nog lang niet iedereen te trappelen om tot 65 jaar te blijven werken, laat staan nog langer dan de huidige pensioenleeftijd.
Positiever over langer werken
De bereidheid om langer te werken neemt langzaam maar zeker toe. Het Centraal Bureau voor de Statistiek publiceerde vanmorgen de gegevens tot einde 2008, dus voor het besluit de AOW-leeftijd te verhogen. Was in 2005 nog 21 procent van de werknemers bereid door te werken tot hun 65ste jaar, eind 2008 was dit percentage al gestegen tot 36 procent.
Het zijn vooral de hoger opgeleide werknemers die langer door willen en kunnen werken, 41 procent tegen 34 procent voor de laag- en middelbaar opgeleide werknemers. Lager- en middelbaar opgeleide werknemers geven aan dat lichter werk er toe kan bijdragen dat ze langer door kunnen werken.
Langer werken dan 65 jaar wil maar een kleine groep, slechts 12 procent van de werknemers is daartoe bereid. Ook nu weer willen hoger opgeleide dat vaker dan laag- en middelbaar opgeleiden, respectievelijk 15 en 10 procent. Mannen (14 procent) willen het dan weer vaker dan vrouwen (9 procent). Bij werknemers in de bouw, industrie en de gezondheidszorg is de animo om langer dan met 65 jaar door te werken het laagst.
| Auteur: | Nico van Scheijndel |
Er zijn nog geen reacties
Nieuwsbrief
Aanmelden
|
Nog geen gebruikersnaam en wachtwoord? Meld u nu aan, vul uw profiel in en profiteer van de voordelen!
|
|
|
Al 142.570 aanmelders
|
|



Lees verder