-
PLUSWINKEL
Nu ook:
Aanbieding
Het Clara Wichmann proefprocessenfonds heeft hoger beroep aangetekend na een kort geding in 2008 tegen de staat. Hiermee wil het bereiken dat ook vrouwen die ouder zijn dan 75 jaar het recht op een preventief borstonderzoek krijgen.
Eis: ook preventief borstonderzoek voor 75-plussers
Het preventieve onderzoek naar borstkanker is er voor vrouwen die tussen de 50 en 75 jaar oud zijn. Oudere vrouwen komen er niet voor in aanmerking. Onterecht volgens het Clara Wichmann proefprocessenfonds.
Juist bij vrouwen van 75 jaar en ouder is de winst groot. Onder 80-plussers is de sterfte aan borstkanker 50 porcent lager na preventief onderzoek. De reden hiervoor is dat bij oudere vrouwen vaak kleinere gezwellen worden gevonden die goed behandelbaar zijn. In een kort geding in 2008 eisten de vrouwen het recht op een preventief onderzoek. De rechter vond toen dat er onvoldoende wetenschappelijk bewijs is dat het nut van preventief borstonderzoek bij 75-plus vrouwen aantoont.
Het fonds bestrijdt dat en heeft samen met drie 75-plus dames beroep aangetekend. De pleidooien worden op 14 december bij het Hof te Den haag gehouden, uitspraak volgt later.
| Auteur: | Nico van Scheijndel |
4 reacties
Nieuwsbrief
Aanmelden
|
Nog geen gebruikersnaam en wachtwoord? Meld u nu aan, vul uw profiel in en profiteer van de voordelen!
|
|
|
Al 142.570 aanmelders
|
|




Lees verder