*

Ja, ik neem een abonnement op Plus Magazine en betaal €30 via automatische incasso.
AANHEF
Het abonnement loopt tot wederopzegging en geldt alleen binnen Nederland. U gaat hiermee akkoord met de leveringsvoorwaarden (zie colofon of www.plusonline.nl/leveringsvoorwaarden)

Nu ook:


PlusOnline Magazine
Word nu abonnee!


1 Jaar Plus Magazine voor slechts €30

Profiteer van:
•    40% Korting op de winkelprijs
•    GRATIS 2 Gezondheidsspecials
•    Plustelefoon voor financieel & juridisch advies
•    Elke maand ruim 200 pagina's
•    Gratis toegang tot het PlusArchief
•    50% Korting op de toegang van de 50PlusBeurs

 

Deze maand in
Aanbieding
De mooiste Noorse Fjorden
Ontdek de Noorse fjorden tijdens deze 13-daagse cruise
Kies uw eigen kajuit!
Op je 74ste het gelukkigst
Donderdag 04 maart 2010 , reageer

Volgens een Duits-Amerikaans onderzoek zijn de mensen van 74 jaar oud het gelukkigst, ze hebben minder geldzorgen, minder verantwoordelijkheid en alle tijd voor hun hobby’s.

Op je 74ste het gelukkigst

Vanaf ons 46ste jaar worden we steeds een beetje gelukkiger met ons leven om met 74 jaar te pieken. Daarna gaat het weer bergafwaarts vanwege de ongemakken en kwaaltjes. Dat blijkt uit onlangs gepubliceerde onderzoeksgegevens van een Duits-Amerikaans onderzoek.

Er zijn 21 duizend Duitse en Britse mannen en vrouwen onderzocht. Vanaf onze tienerjaren blijkt de tevredenheid over ons leven gestaag te dalen volgens de onderzoekers door de stress van hypotheek, gezin en carrière. Pas bij 46 jaar is er een keerpunt. Dat de tevredenheid na je 74ste weer daalt komt volgens de onderzoekers door de gezondheidsproblemen waar we mee te maken krijgen.

Volgens de onderzoekers is het ook mogelijk dat mensen bij het verouderen meer appreciatie tonen voor wat ze hebben. Ze proberen dan het beste van hun leven te maken. "Het besef dat hun leven niet meer zo lang kan duren zorgt er voor dat oudere mensen zoveel mogelijk van het leven proberen te genieten".
Het onderzoek is niet onder Nederlanders gedaan, maar door de grootte van de groep is het goed mogelijk dat we ook in Nederland in ons 74ste levensjaar pieken.


Auteur:Nico van Scheijndel
TREFWOORDEN:  gelukkigonderzoek

Er zijn nog geen reacties

Nieuwsbrief

Meld u nú aan voor de gratis wekelijkse nieuwsbrief van PlusOnline en maak 3x kans op een printer van Epson t.w.v. €229,99!
Al 143.361 inschrijvers

Aanmelden

Nog geen gebruikersnaam en wachtwoord? Meld u nu aan, vul uw profiel in en profiteer van de voordelen!
Al 142.570 aanmelders