-
PLUSWINKEL
Nu in Reizen & vrije tijd
Aanbieding
Wij zullen gedurende de Pluscruise naar de Noorse Fjorden van 20 juni t/m 2 juli regelmatig het weblog updaten. Zo bljift u zo veel mogelijk op de hoogte van alle belevenissen van de Plusreizigers aan boord van hun favoriete schip, de M/V Funchal.
Weblog Pluscruise Noorse Fjorden
Het vertrek van MS Funchal op 20 juni 2010
|
Het Plus cruises team is klaar voor vertrek! Welkom aan boord!
|
De terminal van IJmuiden, waar de Funchal ligt aangemeerd.
|
Het schip MS Funchal ligt klaar om de Plus Passagiers te ontvangen.
|
De eerste bussen met Plus passagiers komen aan bij de terminal.
|
Eerst nog even inchecken.....
![]() |
De bagage gaat aan boord.
|
De eerste passagiers gaan aan boord.
|
Ook het keukenpersoneel kijkt of we al kunnen vertrekken....
|
Altijd een bijzondere dag. Wegvaren uit het vaderland, al heimwee, nee toch. Het avontuur tegemoet. We worden weer uitgezwaaid door familie, vrienden....
|
...en natuurlijk door het Shanty Koor 't Staende Tuygh uit IJmuiden.
|
MS Funchal vaart de haven uit.
Aan boord veel “Plus vrienden”, passagiers die al vele jaren met ons meegaan. Heerlijk die allemaal weer te zien en ook de bekende bemanning, ook zij varen al heel lang op dit schip. Het is zo vertrouwd en voelt zo warm.
Eerste zeedag, 21 juni
Tijd om het schip te verkennen voor degenen die voor het eerst meegaan. Het weer is prima, wel wat wind, maar niet echt storend. Dus het is genieten! Heerlijk hangen over de reling en de eindeloosheid van de zee ervaren. Om 10 uur de bekende sloepenrol, safety first.
Daarna een lezing van Walter Roggeman, De ornitholoog, dus een interessant verhaal over vogels.
|
Maandag 21 juni: het is weer volop genieten, 's middags 15.00 uur
Aan het eind van de middag de welkomst cocktail!
Een feest van herkenning. Ik schreef al over de “Plus vrienden”, het leek wel een reünie. “Wat leuk dat jullie ook weer geboekt hebben”. We hoorden het vele malen, maar ook de passagiers die voor het eerst meegingen wisten niet wat ze meemaakten. “Wat is het hier gezellig”. Is dat altijd zo? Jááááá, dat is altijd zo.
Wat een enthousiasme en wat een genoegen om dat mee te maken. Tijdens de cocktail mogen we allemaal met ons “mooiste kleedje aan” met de kapitein op de foto. En uiteraard stelt de kapitein daarna zijn staf voor aan de passagiers.’s Avonds ook nog een 5***** welkomst diner en een fraaie show. Het was een heerlijke dag.
22 juni
Stavanger
Een fraai stadje met nog veel oude huisjes.
De zon laat ’s morgens verstek gaan, maar de tocht richting Lysefjord krijgt daardoor iets mystieks. Laag hangende wolken boven steile rotswanden. Glashelder water. Het ruige Lysefjord is 37 km lang, soms heel nauw soms 2 km breed. Op sommige plaatsen rijzen de wanden tot bijna 1000 meter steil omhoog. Het water is soms even diep als de bergen hoog zijn. Het fjord staat bekend als één van de wildste en ruigste fjorden van Noorwegen.
De middag is een heel ander verhaal, we boffen, de zon breekt door en dan ziet alles er toch wat vrolijker uit.
Sommige reizigers ontdekken het stadje individueel en sommigen verkennen deze mooie bestemming gezamenlijk met een professionele gids en Plus- en All Ways begeleiding. Via bussen rijden we een stuk de stad uit. Van de oude en nieuwe residentiële wijken van de stad naar het uitkijkpunt van Ulanhaug, vanwaar we ultiem kunnen genieten van een prachtig panoramisch uitzicht over de stad en wijde omgeving. We bezoeken onder andere een hoeve uit het IJzeren tijdperk die door archeologen werd herbouwd. De imposante 12de eeuwse kathedraal in Anglo-Normandische stijl ontbreekt natuurlijk niet in het programma.
Tenslotte is er een schitterende wandeling in de oude stad van Stavanger. De stad kent meer dan 150 houten huizen en hiervan kunnen wij een groot gedeelte van buiten aanschouwen. De combinatie zon, smalle steegjes en de witte, houten huizen waar de fraaiste soorten clematissen en rozen tegenaan groeien, is adembenemend!
23 juni, de langste dag!
Vanmorgen werd ik wakker, keek uit het raampje en dacht, droom ik of is dit werkelijkheid? Stralend weer, groene bergen met besneeuwde toppen, een rood huisje met een bootje dat weerspiegelde in het water, dit plaatje kon niet mooier. Nog mooier is dat dit droombeeld de hele dag bleef.
Letterlijk een stralende dag en een heerlijke temperatuur De Voringfossen waterval verraste ons niet alleen door 182m naar beneden te storten maar toonde ons ook nog een prachtige regenboog. De wandeltochten kunnen ook niet aangenamer.
Om 18 uur worden we opnieuw verrast een optocht van kinderen die het Midzomernacht feest vieren, trekken langs. Kort daarna vertrekt het schip richting Skjolden en natuurlijk nog met vol daglicht. ’s Avonds nog een heerlijk “Groot Fjorden diner” kortom een Plus plus dag zoals een van de passagiers het noemde.
24 juni
Vandaag niet zo stralend als gisteren, licht bewolkt. De natuur is er niet minder om, we varen de Sognefjord in, een groot verschil met de lieflijke Hardangerfjord van gisteren. De natuur is hier groots en ruig. Er staan weer veel fraaie excursies voor de middag op het programma, maar eerst de activiteiten in de ochtend. Vervelen zullen we ons niet. Line Dance, demonstratie haar knippen, een lezing over vogels en…. “Oranje” knutselen. Natuurlijk, de dag staat in het kader van de voetbal vanavond. Nederland Kameroen! Op grote schermen kunnen we de hele wedstrijd volgen. We hebben een voetbal pool georganiseerd, á raison van 1 euro kan iedereen meedoen en de totale inleg is voor de winnaar(s)!
Maar voordat vanavond de voetbalwedstrijd begint zijn er nog een aantal excursies. Panoramische rondritten tot bij de gletsjers, maar ook een tocht waarbij we een indruk krijgen van het landleven in Noorwegen vroeger en nu.
De zon laat zich weer zien en het schitterende landschap van de Sognefjord wordt hierdoor nog fraaier dan het al was. We zien mooie boerderijtjes en het unieke Urnes Staafkerkje.
Van buiten is het kerkje al een plaatje, maar eenmaal binnen staan we stil en verwonderd te kijken. De bouwwijze, de decoraties en constructie het wekt verbazing en ontzag. Dit alles is 900 jaar geleden gerealiseerd!
Ook de Panoramische rondrit naar Jotunheimen is een groot succes, Je hoort in de gangen steeds het zelfde: “wat een schitterende tocht”.
De avond is de Oranje avond. De grote show zaal is gevuld met Oranje fan’s en een doelpunt is te horen op het hele schip. Natuurlijk is er ook gedacht aan passagiers die minder geïnteresseerd zijn in voetbal, in de Gama lounge kun je genieten van een ander spektakel, op een groot scherm “Cirque du soleil”
25 juni
Wakker worden, naar buiten kijken en een druilerige, mistige fjord zien, dan denk je oef, het kan beter. Het is nu avond en wat is de conclusie, het kon niet beter en mooier vandaag. Een panoramische rondrit en bij elk uitzichtpunt was het net droog, de bewolking brak en we hadden uitzichten zoals je alleen op kunstfoto’s ziet. Besneeuwde toppen die tussen de wolken verschijnen.
Tegen donkere rotsen laag hangende witte wolken en de fjord in zacht blauwe tinten. Ook de wandeling naar de Briksdal gletsjer had geluk, droog tijdens de wandeling en regen bij terugkomst in de bus. Daarboven hebben ze het goed met ons voor!
Vanavond zingt Carmen Louis voor ons in de Ilha Verde, de grote zaal. Zij heeft een prachtige stem en het is een genot naar haar te luisteren. Ze is een Portugese en zingt fado’s, maar ook andere genres vertolkt ze schitterend. Aan het eind van de avond het Patisserie buffet, de grote verleidingen. Alle soorten gebak, bonbons en ijs worden prachtig opgemaakt tentoongesteld en nadat er foto’s van al dit fraais genomen zijn mag er ook geproefd worden!!
26 juni
Aankomst in Geiranger, beetje koud en heiig. Al vroeg vertrekken de excursies, we gaan met de sloepen aan wal naar de bussen en opnieuw is het een bijzondere ervaring te rijden door dit rustgevende landschap, weinig verkeer en veel groen en bloemen. Het meeste land is nog steeds in privé bezit, maar toch voor iedereen toegankelijk. Ook sommige wegen hoog in de bergen zijn in privé bezit, ook voor iedereen toegankelijk, maar vaak niet goed onderhouden.
Hoog in de bergen zie je soms nog een oude boerderij liggen. Veel van deze boerderijen zijn verlaten, maar wij kregen de gelegenheid zo’n “zomer” boerderij te bezoeken, waar men letterlijk alles zelf maakt. Rond de middag laat de zon zich weer zien. En de terugrit via de Eagle road, met de vele haarspeldbochten en de fraaie uitzichten is een belevenis. We stoppen bij een ruim uitzichtpunt waar we de Funchal beneden zien liggen alsof het een speelgoed bootje is.
Eind van de middag wordt het anker opgehaald en varen we richting Trondheim. Inmiddels stralend weer en een landschap met een veelheid aan watervallen, waar je nooit genoeg van krijgt.
27 juni
Aankomst Trondheim. We treffen het, prachtig weer, alles ziet er dus zonnig uit. Ook nu weer zijn er verschillende mogelijkheden voor excursies, Panoramische rondrit, stadsbezoek, musea bekijken.
Met dit mooie weer is het Openlucht museum natuurlijk een succes, ook de stad is fraai, schitterende kleurrijke oude houten huizen op palen en de fraaie Nidaros kathedraal gebouwd in 1070 op het graf van Olav, de oude Viking koning die de stad stichtte. Later werd hij heilig verklaard, vandaar de kerk. In die tijd werd Trondheim ook een pelgrimsoord en we bezoeken de plek waar de pelgrims aan kwamen en van verre een eerste blik op de kathedraal konden slaan. Nu is het een fraai uitzicht punt op de stad.
28 juni
De tijd vliegt, alweer een dag verder. Maar eerst nog even over gisteravond. We hadden het “Buffet door de keuken”, de titel zegt het al we mochten de keuken bezichtigen en daar hadden ze een buffet van warme maaltijden, kaas en patisserie voor ons klaar gezet. Ook nu waren de verleidingen groot, wat een heerlijkheden allemaal.
De ochtend van 28 juni begon ook heerlijk, aangename temperatuur, zonnetje en sprookjesachtige panorama’s. Een paar dagen geleden waren de gletsjers in de mist verdwenen, nu zagen we een hele rij bergtoppen met sneeuw en gletsjers. Later hoorden we dat we vanaf het schip 220 bergtoppen konden zien. De excursies waren ook vandaag een succesverhaal, Molde is een mooi klein stadje met heel veel bloemen en fraaie tuinen. Ze noemen het ook wel de Rozenstad. Ook buiten de stad overal bloemen, het lijkt of ze hier zakjes met “wilde bloemen zaad” hebben uitgestrooid.
Adembenemend was de Atlantic road met de beroemde brug en helemaal top was de tocht met een echt oud Viking schip naar het Håholmen Havsteur, een eiland met haventje, museum, filmzaal en hotel. Een goed gedocumenteerde film liet zien hoe het in de Viking tijd geweest moest zijn met een dergelijk schip de oceaan over te varen.
Vanmiddag geen excursies dan hebben we voetbal Nederland-Slowakije. Opnieuw op groot scherm in de Ilha Verde zaal en natuurlijk weer de Plus voetbal pool!
29 juni
Aankomst in Bergen, o wonder zonnig weer! Een ieder die Noorwegen kent weet dat Bergen zeer vele regendagen per jaar heeft. We worden verwelkomd door de meeuwen die hier tam of brutaal (?) zijn. Ze eten uit de hand als je ze aan de reling een stukje brood aanbiedt.
Het stadje is oud en mooi met zijn houten huisjes op de gezellige boulevard. De brede moderne winkelstraat, waarin ook de markt, biedt vele mogelijkheden onze souvenirs te kopen. Vanaf de Floyenberg heb je een fraai uitzicht op de stad en het fjord. Het is ook de stad van Grieg We bezoeken het huis waar hij woonde en werkte. Ook de van Fantaft Staafkerk staat op het programma. We liggen ideaal met het schip en voor of na de gekozen excursie kan iedereen nog even op eigen gelegenheid naar de stad.
Er wordt tijdens lunch en diner al zoveel heerlijks geserveerd, maar vanavond beleven we iets heel bijzonders. Het MAGNIFIQUE BUFFET. Ja met hoofdletters, want zo mooi opgemaakte schotels kunnen ze echt alleen maar op de Funchal presenteren. Eerst foto’s nemen, het ene plaatje is nog mooier dan het andere en daarna proeven. Alle keuzes zijn mogelijk, warm koud, hartig, zoet.
30 juni
Aankomst in Farsund en een bijzonder welkom. We worden op de kade opgewacht niet alleen door muziek maar ook door de burgemeester en een sokken breiende stadswacht in traditionele kledij. Die sok breien was ook een traditie. Vroeger wist men niet precies wanneer en hoe laat men de schepen aankwamen en om de tijd te benutten breide men sokken tijdens dit wachten.
Om de omgeving te verkennen moeten wij ook even wachten de excursies zijn ’s middags. Maar inmiddels weten we dat er voldoende activiteiten geboden worden op de Funchal: line dance, een film, een kwis, bridge en een lezing “Tips en trucs voor het samenstellen van een fotoboek/reisverslag”.
Het landschap rond Farsund lijkt lieflijk in vergelijking met de ruige fjorden die we gezien hebben, maar niets is minder waar. Juist hier liepen vroeger talloze schepen vast. Er zijn veel ondieptes en de wind kan flink tekeer gaan. Daarom werd in 1836 een granieten vuurtoren van maar liefst 34 meter hoog neergezet. Op een steenworp afstand van elkaar werden er nog twee lichtkastelen neergezet. Veel hielp dat niet, omdat de scheepvaart moeite had de verschillende vuurbakens uit elkaar te houden. Nieuwe seintechnieken maakten twee van de drie in 1876 overbodig. De toren uit 1853 bleef als enige over en natuurlijk bezochten wij die.
Aan het eind van de middag de Sail Away Party bij het zwembad. Gezelligheid kent geen tijd!
Vanavond het Farewell diner in gala, dus toch maar even tijd nemen om ons om te kleden. Dit was duidelijk gelukt want Iedereen zag er mooi en feestelijk uit.
1 juli
Een zeedag met heerlijk weer, wat wil je nog meer? Natuurlijk, we moeten onze koffers pakken en die zitten vol prachtige herinneringen.
We hebben het druk op deze “vrije” dag, want ook nu zijn er veel activiteiten en we willen nog even van de zon genieten. We hebben zoveel moois gezien tijdens deze schitterende cruise en Walter Roggeman benadrukt in zijn laatste lezing nog eens dat we met zijn allen zuinig moeten zijn op de schoonheid van onze planeet. Na zijn lezing volgt de presentatie over de reizen en cruises van PLUS voor dit jaar en het volgend jaar. De Ilha Verde zit bomvol, dat betekent dat veel passagiers geïnteresseerd zijn in de komende cruises en reizen, kennelijk is het dus goed bevallen, wat heerlijk. Het was ook heerlijk en dat merkten we tijdens de afscheidscocktail, zoveel bedankjes en zoveel positieve reacties. Deze cruise was een feestje. ’s Avonds nog een feestje, de Farewell show. Een bijzondere show want naast alle artiesten van de Funchal is er ook een bijdrage van een passagier en een collega.
Tot slot hopen wij u allemaal terug te zien op een van onze volgende cruises of reizen.
Tot ziens!
| Auteur: | Gerda Sikkink |
67 reacties
En... genoeg kastruimte?
Karel weet toch wat hem te doen staat als je niet alles kwijt kunt, Doke?!
Voor straks: pas op als jullie in de sluis zitten, eet smakelijk en veel plezier.
Tieme en papa en mama wensen oma een hele fijne verjaardag vandaag op zee.
Groetjes uit Goirle voor Nel Aerts en Noud Visser. Veel plezier.
Niet teveel zeeziek hopen wij.
door Janny, Piet, Esther en Sandra
Hopelijk zit het weer ook mee.
Marij en Herman wensen Anneke en Manfred Saffran een super-fijne vakantie en behouden vaart!!!!
Alvast van harte gefeliciteerd met jullie 30e trouwdag!
Liefs en groetjes uit Venlo.
Heel veel plezier en lekker genieten,
Liefs, Bob en Mia
en behouden vaart!!
En hopelijk goede zeebenen
GRoeten van Loes en Nico
Op de foto ziet het er goed uit. Als het lekkere weer zo doorzet heb je niet eens zeebenen nodig.
Geniet er maar lekker van
Liefs GP,Dineke, Jaap en Marleen
Een hele mooie en fijne reis toegewenst!!!
Wij volgen jullie online.
liefs van ons allemaalxxxxxxxx
Allereerst hartelijk gefeliciteerd Nel met je verjaardag en nog veel gezonde jaren!! Zeg...die boot lijkt de titanic wel!
Wij wensen jullie een hele fijne vakantie. Geniet er samen maar lekker van. Liefs Felix, Kayli en Ingrid xxx
Wat leuk om via het weblog een beetje vakantie mee te beleven!Geniet ervan!
Liefs, Bram en Janneke
Volgens mij staan jullie op de foto van gisteren lekker in het zonnetje op het terras. Het ziet er super uit. Geniet ervan en ik bel van de week nog wel
Arjan
Behouden vaart,
Mike(zoon van Peter en Leny Saatrube)
Wat leuk om om deze manier toch een beetje met jullie mee te varen!
Ans
ziet er niet gek uit ! Wie is er aan de winnende hand?
Genietze
de kloppertjes
Leuk dat we op deze manier een beetje
met jullie mee kunnen reizen !
Kikke dussen uit Bergen op Zoom
Tuur, Hel, Femke en Stan
Aan de foto's te zien waren jullie gelukkig als eerste aan boord, geniet van de reis en de mooie tochten. Hoop dat er een paar andere gezellige mensen als jullie aan boord zitten.
Liefs Moppie
Wij wensen jou heel veel (werk)plezier op de reis naar Noorwegen.
Leuk om te lezen, wat jullie allemaal beleven en doen.
Hier is het prachtig weer en al erg warm 25 graden.
Groetjes Frans en Diny
Indrukwekkende foto's en verslaglegging. Ziet er allemaal goed uit. Hier alles OK. Politiek nog een zooitje. Groet Margareth namens onze dochter.
liefs Inge en Simon
Is het ng uit te houden aan boord.
Geen ijsschotsen en ijsberen gezien ?
Jacob en Ida
Geniet lekker daar van de mooie fjorden, mooie natuur en het gezelschap!!
knuffies van de jarige Lammie en van Kathy, Yannick en Asha
Hier een berichtje uit Leidschendam, wat een prachtige reis.
Wat schitterend allemaal, we zijn stinkend jaloers ( hihi).
Geniet ervan, gehouden vaart en wij blijven jullie volgen, leuk. Dikke kus van R.I.Lex
Bericht van 't thuisfront.
Vroege Vogels, heerlijke taart en 'n prachtige ochtend.
Jullie hebben wat gemist, hoewel...
Groet,
Wil & Rein
Het is fijn om elke dag even een stukje te kunnen lezen over jullie schitterende reis. Ik hou van jullie!
Kus
Bedankt voor de mooie kaart!
Is het daar echt zo mooi?
tot gauw,
edivermi
Lieve Anneke en Manfred,
27 juli: Anna en Manfred 30 jaar getrouwd!!!!
Van harte gefeliciteerd met dit huwelijksfeest.
Wij zullen op jullie gezondheid het glas heffen.
De bloemen krijgen jullie volgende week.
Marij en Herman
we hopen dat je dit bericht ontvangt. We volgen jullie iedere dag
en lezen dat jullie een fijne reis aan het maken zijn.
Hier alles goed tot zo ver. geniet maar met volle teugen.
Groetjes Giny en Hans
Geniet maar van de mooie omgeving. Poekie heeft het hier prima, groeten Wim Trees Erik en Robert.
Ik heb nu wel een hele mooie skelter!
Pa en ma, mooie foto's, hoor! nog veel plezier!
Groetjes van ons allemaal!
Angela.
We volgen het weblog van jullie cruise door de prachtige Noorse Fjorden. Wat een fantische reis! Geniet ervan!!
Veel plezier,
Paul & Jacqueline,
Vivian, Thijs en Eveliene.
gr. Maria
Hoi Anternet. Meggie heeft wel de meeste fans. Gaat het goed met jullie Maria
Hopelijk zit het weer ook mee.
Leuk jullie naam aan te treffen voor Meggie.
Alles goed? Maria
we volgen via de weblog jullie reis. Wel bijzonder hoor.
Geniet ook van het nog resterende gedeelte. Voor straks een behouden thuiskomst.
Groetjen van Nel en Riens
(maandag, 28 juni)
Victor Diane Merlijn Suzanne
Groetjes Sandra
GROET TONNY
Wat leuk, vertrouwde gezichten op het weblog. Jullie staan sportief en stralend op de foto. Zo te zien gaan jullie nog veel genieten en nog lang nagenieten van deze reis.
Groetjes Eric, Liesbeth en een dikke kus van Tieme
Op dit moment zijn het er nog steeds vijf... Maar alles is hier verder prima. Vandaag is het gelukkig niet meer zo warm.
Nog veel plezier!
Marco en Carina
We volgen jullie van dag tot dag. Wat een prachtige reis!
Maar nu zit het er al bijna op. Jammer.
Wij wensen jullie nog een paar heerlijke dagen.
Hier is alles oké. Zomers warm.
Liefs en groetjes uit Venlo van Marij en Herman
Nog even en jullie zijn weer in 't land.
Net op tijd voor de wedstrijd...
Hier is wat verwarring wie jullie gaan ophalen.
Lydia & Kees of wij.
Misschien heb je nog wel meer medebewoners uitgenodigd...
Genieten jullie nog maar even.
Groet,
Eil & Rein.
Het is alweer tijd voor de terugreis, :-(
We zijn benieuwd naar alle belevenissen in het mooie, mooie Noorwegen. Vrijdag staan we aan de kade jullie op te wachten.
Fijn! Nog gezellige dagen en tot snel dikke kus,
R.I.Lex
Inmiddels de laatste dagen van de reis.
Veel plezier nog en de groeten van Kate-Lynn en Nathan uit een zeeeer zonnig Uden.
Mike en Zelpha
Inmiddels de laatste dagen van de reis.
Veel plezier nog en de groeten van Kate-Lynn en Nathan uit een zeeeer zonnig Uden.
Mike en Zelpha
Een geweldige reis en de verslagen zijn leuk en goed weer gegeven.
Nog heel veel plezier in Noorwegen!
Groetjes Frans en Diny
Hoi Anternet. Meggie heeft wel de meeste fans. Gaat het goed met jullie Maria
Ja hoor! In Frankrijk.....
Hoe gaat het met jou??
Laatste berichten in dit weblog
Nieuwsbrief
Aanmelden
|
Nog geen gebruikersnaam en wachtwoord? Meld u nu aan, vul uw profiel in en profiteer van de voordelen!
|
|
|
Al 142.628 aanmelders
|
|





.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)

Lees verder