Haaruitval door medicijnen?

Mijn vrouw (56) was het afgelopen halfjaar heel depressief. Na onderzoek bleek ze een verminderde schildklierfunctie te hebben. Ze krijgt sinds een paar weken schildklierhormoon en het gaat wat beter, maar nu krijgt ze last van haaruitval. Kan dat door de medicijnen komen? Ze wordt hier ook weer erg ongelukkig van.

Joris Bartstra, journalist met artsendiploma

Een tekort aan schildklierhormoon kan de oorzaak zijn van haarverlies, maar het duurt een paar maanden voordat dit gebeurt. De haargroeicyclus heeft drie fasen: de groeifase (die ongeveer 2,5 jaar duurt), de overgangsfase (die een paar weken duurt) en de rustfase (die ongeveer vier maanden duurt). Daarna valt de haar uit en groeit er een nieuwe. Bij ernstige ziektes maar ook bij een tekort aan het schildklierhormoon kan het gebeuren dat méér haren tegelijk in de rustfase komen. Het duurt dan dus nog vier maanden voordat het haar uitvalt. Als uw vrouw versterkt haarverlies heeft, dan komt dat door de aandoening en niet door de behandeling. De haargroei wordt weer normaal bij het aanvullen van het schildklierhormoon, als dat inderdaad de oorzaak was.

Ook een gezondheidsvraag? Klik hier en stel de vraag aan een expert!