Kramp door vochtafdrijvers

Omdat ik kamp met hartfalen en diabetes, slik ik vochtafdrijvers (6 mg bumetanide per dag). Deze moeten voorkomen dat er vocht in mijn longen komt. ’s Nachts krijg ik vaak vreselijke krampen in mijn benen en voeten. Volgens de cardioloog komt dat door de vochtafdrijvers. Ik ben een 80-jarige man. Kan ik van die krampen afkomen zonder met de tabletten te stoppen?

Joris Bartstra, journalist met artsendiploma

U kunt uw arts vragen de bumetanide door furosemide te vervangen, een vochtafdrijver met dezelfde werking. Bij furosemide worden spierkrampen niet als bijwerking genoemd. Toch verandert ook dat medicijn de zoutbalans in het lichaam, en dat is waarschijnlijk de oorzaak van de krampen. Helpt furosemide niet, dan kunt u er een lage dosis valium (diazepam, begin met 2 mg) bij vragen. Dat ontspant de spieren. De kans om duf te worden van valium neemt toe naarmate we ouder worden. Probeer het daarom voorzichtig uit, in een lage dosering. Bij de apotheek is ook een middel tegen spierkrampen te verkrijgen zonder recept (Inhibin). Maar omdat dit hartproblemen kan veroorzaken, zou ik dat niet nemen zonder overleg met de cardioloog.

Ook een gezondheidsvraag? Klik hier en stel de vraag aan een expert!

1 Reactie

Door Helena (niet gecontroleerd) op ma, 28-8-2017 - 00:56

Ik gebruik furosemide en heb ook vreselijke kramp, Ik slik er nu cacium/magnesium bij, dan is t te doen.