Hoe weet ik of dat hartprobleem erfelijk is?

Kan ik een DNA-test laten doen voor erfelijkheidsonderzoek?

Gezin met hart en stethoscoop
Getty Images

Mijn moeder had twaalf broers en zussen die allemaal overleden aan hartkwalen. Dit jaar is ook mijn zus overleden aan hartproblemen. Kan ik een DNA-test laten doen?

Rutger Verhoeff, huisarts:

De huisarts verwijst je door voor erfelijkheidsonderzoek als er familieleden jonger dan 50 plotseling zijn overleden. Heb je een broer of vader die op zijn 55ste of jonger een hart -of vaatziekte kreeg? Of een moeder of zus op haar 65ste of jonger met een hart- of vaatziekte? Enkele mogelijke erfelijke hartziektes zijn een verwijde hartspier, ritmestoornissen waaronder het Brugadasyndroom en familiaire hypercholesterolemie.

Ook een vraag?

Heb je ook een vraag aan huisarts Rutger Verhoeff? Mail ons o.v.v. 'Hallo dokter!'. Vermeld altijd je leeftijd en of je een man of een vrouw bent.
 
Rutger Verhoeff (1979) studeerde huisartsgeneeskunde aan de Radboud Universiteit in Nijmegen. Naast het uitoefenen van zijn vak werkte hij mee aan radio- en tv-programma’s, hij schreef de boeken Laat je niet verpesten, Kusje erop en (samen met chef-kok Ramon Beuk) Lekker beter. Verder schrijft hij columns en vlogt.

Deze vraag stond eerder in Plus Magazine juni 2025. Abonnee worden van het blad? Dat doe je in een handomdraai.

 

Auteur 
Bron 
  • Plus Magazine