Voel ik me zo slap door de bloeddruk-medicatie?

Ik heb van de huisarts bisoprolol­fumaraat 10 mg gekregen omdat mijn bloeddruk te hoog was. Mijn bloeddruk is inmiddels gedaald naar 130/75, maar ik merk dat ik het ­wandelen nu minder lang kan volhouden. Kan dit te maken hebben met te weinig zuurstof in de spieren? Ik ben een vrouw van 77 jaar en ben altijd heel actief geweest.

Joris Bartstra, journalist met artsendiploma

Bisoprolol is een bètablokker: het remt de invloed van activerende hormonen (zoals adrenaline) op het hart en de spieren. Daardoor neemt de pompkracht van het hart wat af. Zo wordt de bloeddruk lager. Maar ook de doorbloeding van de spieren wordt minder en dat voel je als je ze belast. Er zijn ook anders werkende bloeddrukverlagende middelen (deze zorgen voor 'wijdere' bloed­vaten). U kunt dit het best voorleggen aan uw huisarts, want veel bewegen is belangrijker voor uw hart en bloedvaten dan een bloeddruk 'volgens het boekje'.

Ook een gezondheidsvraag? Klik hier en stel de vraag aan een expert!

Reactie toevoegen