Pas op voor deze nepbrief uit naam van de Belastingdienst

Bedelbrief voor noodhulp blijkt een scam

Man kijkt bezorgd op een brief
Getty Images

Verschillende mensen hebben een brief ontvangen die zogenaamd verstuurd is door de Belastingdienst. Het blijkt om oplichterspraktijken te gaan: de criminelen proberen zogenaamd via een QR-code geld in te zamelen voor de Palestijnse zaak, maar ze installeren dan stiekem malware op uw computer.

Auteur 

De afzender is geen officiële overheidsinstantie, maar een schimmige groep die mensen wil mobiliseren tegen de Nederlandse steun aan Israël. De brief ziet er op het eerste gezicht geloofwaardig uit, maar het is dus een vervalsing. Mensen die denken geld te doneren, krijgen in werkelijkheid malware op hun computer. 

De brief zit in een blauwe envelop, wat het extra geloofwaardig maakt. Maar kijk goed: in de brief staat een QR-code die je naar de website van de actiegroep leidt. De Belastingdienst zelf heeft bevestigd dat deze brieven absoluut niet door hen zijn verstuurd en zijn zich bewust van deze fraude.

Brief
Politie

De Belastingdienst laat weten dat het vaak heel duidelijk is dat deze brieven niet van hen komen. De enveloppen die je normaal gesproken van de Belastingdienst ontvangt, zijn volledig blauw. De enveloppen van de actiegroep zien er heel anders uit, met witte randen en kaders.

Het is niet de eerste keer dat er brieven, apps en mails uit naam van de fiscus worden verstuurd. Als u twijfelt, is het verstandig om de officiële website van de Belastingdienst te raadplegen. U kunt ook melding maken bij de Fraudehelpdesk. Blijf dus alert!