Jeuk door merkloos medicijn?

Ik slik al 15 jaar een protonremmer tegen brandend maagzuur. Heel lang heb ik Nexium gebruikt, maar de laatste jaren krijg ik het goedkopere esomeprazol voorgeschreven. Sinds ik dat slik, heb ik steeds meer last van jeuk over mijn hele lichaam en van rode vlekken, pukkeltjes en soms een soort blaasjes. Is er een alternatief? Ik ben een man van 78 jaar.
Man (78)

Joris Bartstra, journalist met artsendiploma

Ik denk dat u allergisch bent voor een van de stoffen in het goedkopere middel. De maagzuurremmer Nexium is een merkgeneesmiddel met een octrooi. Als een octrooi verloopt, mag iedere fabrikant de werkzame stoffen verwerken in goedkopere medicijnen die alleen de stofnaam dragen. De werkzame stof is dan hetzelfde, maar het nagemaakte middel kan wél andere hulpstoffen bevatten, waar sommige mensen niet tegen kunnen. U zou dat kunnen testen door het merkpreparaat opnieuw te gaan slikken. De huisarts kan u dit middel 'op medische indicatie' voorschrijven. Overleg het even met de huisarts en laat ook de huidafwijkingen zien – misschien is het toch iets anders.

Ook een gezondheidsvraag? Klik hier en stel de vraag aan een expert!

Reactie toevoegen