Het maximaal verzekerd bedrag voor mobiele elektronica binnen de woning verschilt fors

Het verzekeren van de smartphone of laptop via een inboedelverzekering kan duur zijn. De premie voor een aanvullende dekking voor mobiele elektronica varieert van 4,24 euro tot 22,37 euro per maand. Er is geen direct verband tussen prijs en kwaliteit: dure dekkingen bieden niet per se betere voorwaarden dan goedkopere alternatieven.
Dat blijkt uit een analyse van MoneyView naar inboedelverzekeringen. Het aandeel van de premie voor mobiele elektronica in verhouding tot de totale premie varieert sterk. Het laagste aandeel in de totaalpremie is 22 procent, het hoogste 69 procent. Bij alle zestig onderzochte inboedelverzekeringen valt de smartphone altijd onder de dekking voor mobiele elektronica. Meestal vallen tablets, laptops en smartwatches ook onder deze dekking.
Het maximaal verzekerd bedrag voor mobiele elektronica binnen de woning verschilt fors. Twintig van de zestig inboedelverzekeringen hebben geen maximum. Nog eens negentien hebben een maximum van honderdduizend euro. Bij zes verzekeringen is het maximum bedrag tienduizend euro en bij vijf is dat vijfduizend euro.
Bij schade aan elektronica nbuiten de woning is het verzekerd bedrag aanzienlijk lager. Slechts vier verzekeringen kennen geen maximum, zestien hebben een maximum van tienduizend euro. Acht verzekering bieden geen dekking buiten de woning en bij elf is het vijfhonderd euro.
Prijs kwaliteit
MoneyView heeft de inboedelverzekeringen een score gegeven voor de voorwaarden. De scores liggen voor de 37 beste verzekeringen tussen de 17,5 en 22,5 punten. De maandpremie voor mobiele elektronica loopt van nog geen vijf euro tot ruim twintig euro. De twee goedkoopste scoren precies evenveel punten als de twee duurste. Ook bij de andere inboedelverzekering is geen relatie te ontdekken tussen de prijs en de voorwaarden.