Pensioenprobleem dreigt voor werknemers in het mkb

Wie niet op tijd overstapt, riskeert belasting over het opgebouwde pensioen

Werkende vrouw achter laptop
Getty Images

Werk je in het midden- en kleinbedrijf (mkb)? Dan is het verstandig om eens te informeren bij je werkgever hoe het pensioen geregeld is. Veel bedrijven hebben hun pensioenregeling namelijk nog niet aangepast aan het nieuwe pensioenstelsel. En dat kan grote gevolgen hebben.

Een groot deel van de werknemers bouwt pensioen op via een pensioenfonds. Veel van die fondsen zijn al overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel of hebben een datum gepland. Maar zo'n 20 procent van de werknemers, vooral in het mkb, heeft een regeling via een verzekeraar of premiepensioeninstelling.

En daar gaat het niet goed: 36.000 bedrijven hebben hun regeling nog niet aangepast. Volgens het Verbond van Verzekeraars (VvV) zijn pas 19.000 bedrijven overgestapt. Dat meldt het AD.

Risico op flinke belastingaanslag

Deskundigen waarschuwen dat het een groot probleem kan worden als werkgevers niet op tijd overstappen (uiterlijk 2028). Het kan namelijk grote financiële gevolgen hebben voor werknemers. Als een bedrijf niet tijdig overstapt, ziet de Belastingdienst het opgebouwde pensioen als loon en moet er belasting over betaald worden.

Goed om te weten: voor mensen die al met pensioen zijn, geldt dit niet. Het probleem speelt alleen tijdens de opbouwfase.

Tijd begint te dringen

Deskundigen waarschuwen dat werkgevers niet te lang moeten wachten. Er zijn namelijk maar beperkt financieel adviseurs beschikbaar die bedrijven kunnen begeleiden bij de overstap.

Als veel werkgevers tot het laatste moment wachten, ontstaan er wachttijden en kan het te laat worden geregeld.

Waarom gebeurt het nog niet?

Veel ondernemers zijn nog niet met het nieuwe pensioenstelsel bezig. Een pensioenregeling aanpassen kost tijd en geld, en krijgt daardoor niet altijd prioriteit. Daarnaast speelt mee dat veel contracten met verzekeraars rond het einde van het jaar aflopen. Dat lijkt een logisch moment om iets te veranderen, maar kan juist voor vertraging zorgen doordat iedereen tegelijk actie onderneemt.

Auteur 
Bron 
  • ad.nl
  • www.vvponline.nl/nieuws/pensioentransitie-als-werkgever-niet-wachten-op-wat-concurrentie-doet

Meer lezen over Pensioen & AOW

Naar de special Pensioen & AOW