Stelling: ik heb een goede band met mijn huisarts

Huisarts achter laptop
Getty Images

De huisarts is vaak het eerste aanspreekpunt wanneer je gezondheidsklachten of -vragen hebt. Idealiter is dat iemand die je goed kent, die precies weet wat je medische geschiedenis is en met wie je een goede band hebt. Want wanneer het niet klikt met een huisarts kan de drempel om er naartoe te gaan groter worden en dat komt je gezondheid niet ten goede. Hoe is de band met uw huisarts? Laat het ons weten!

Vaker je stem laten horen in Plus Magazine? Meld je nu aan voor het Plus Panel >>

Verreweg de meeste huisartsen willen samenwerken met één of een paar collega’s in een liefst eigen praktijk, zodat ze een persoonlijke band met hun patiënten kunnen opbouwen. Maar het vak van huisarts is de laatste jaren wel flink veranderd. Praktijken zijn vaak groter en omdat meer huisartsen parttime werken, zie je als patiënt vaker wisselende gezichten. Een prettige en open communicatie met die arts(en) is essentieel. Als je vertrouwen hebt in de dokter, weet dat hij of zij je wil begrijpen en niet twijfelt aan zijn of haar kwaliteiten als huisarts, trek je eerder aan de bel bij problemen en vragen.

Heeft u het gevoel dat u met alle vragen bij uw huisarts terecht kunt en dat er actief wordt meegedacht aan oplossingen die voor uw persoonlijke situatie het best passend zijn? Kortom: hoe is de band met uw huisarts? Scroll verder naar beneden om uw stem toe te lichten.

Ik heb een goede band met mijn huisarts

Keuzen
Auteur 

Reactie toevoegen

Comment

  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.

Reacties

De band met mijn huisarts was vrij goed te noemen. Mijn man heeft boezemfibrilleren; daar deed de huisarts nogal luchtig over. De arts in het ziekenhuis gaf echter pijnstillers en legde ook uit waarom. Sindsdien is mijn mening over mijn huisarts wat minder positief.

Al sinds jaar en dag hebben mijn man en ik een goede band met onze huisarts. Hij heeft altijd op een prettige manier aandacht voor een probleem en neemt ons serieus en is dan snel met een oplossing of doorverwijzing als dat nodig is. Wij zijn geen patiënten die voor ieder wissewasje de huisarts bezoeken, als we een afspraak maken weet men in de praktijk dat het serieus is en is een bezoek op korte termijn geen probleem!

Sinds een aantal jaar een nieuwe, jonge vrouwelijke huisarts gekregen i.v.m. pensioen vorige. Wat een topvrouw is dat. Heeft altijd tijd voor je en luistert en reageert zoals ik het ook wil horen. Vertelt mij als ik iets verkeerd doe en geeft prima advies. Dit zelde geldt ook voor mijn vrouw die er ook zo over denkt. Kortom, TOP.

Dikwijls weet de huisarts het beter dan het advies van de specialist.

Sinds ongeveer 1,5 jaar is mijn relatie met de huisarts verstoord. De reden is dat ze niet naar mijn probleem wil luisteren. Ik ben 3 jaar geleden een herseninfarct gehad, er werd meteen gesproken over slechte vaten in mijn benen.
Na diverse onderzoeken door een vaag chirurg blijkt er niets mis te zijn met mijn vaten..
Ondertussen kan ik steeds moeizamer lopen, ik zat te denken aan een stenose in mijn rug (ik heb een chronisch rugprobleem) maar volgens mijn huisarts kan dat niet, en werd er ook niets gedaan. Uit een scan blijkt het tegenovergestelde. En gaat het steeds slechter.

De reden van het goede contact met mijn huisarts is de ziekte van mijn man(maagkanker). De huisarts kwam 1xper week en indien nodig vaker. Helaas heeft mijn man het niet gered en is, zoals zijn wens thuis overleden. Samen met de huisarts heb ik hem kunnen steunen en begeleiden tot het laatst. Er zijn meerdere artsen in de praktijk,meestal ga ik naar de vrouwelijke arts,maar ze zijn eigenlijk allemaal kundig,ook de assistentes.

Tijdens mijn leven heb ik diverse keren wat gemankeerd, waaronder borstkanker. Mijn -drukbezette- huisarts was daarbij, met raad en daad en door te luisteren, een rots in de branding.

Heel belangrijk en zeer waardevol. Zeker wanneer je ouder wordt!
Alle ver trouwen in onze huisarts.

Mijn huisarts is een leuke, jonge vrouw.

Daarom ben ik blij als ik af en toe klachten heb, die een artsbezoek noodzakelijk maken.

Op een serieuze vraag over ritme stoornissen door mijn hart antwoorden de arts dat ik rekening diende te houden met mijn voorgeschiedenis ( ik ben vier keer gedottert waarvan de laatste keer met drie stents 22 jaar terug) daarna een opmerking: ' ik loop uit' ik heb de vraag nogmaals indringend gesteld en toen ik thuis kwam er in de middag bericht dat er een afspraak bij de cardioloog gemaakt was ik had inmiddels de bijsluiter van mijn oogdruppels na gelezen en dat was dus ook een optie, bij de cardioloog bleek dat dit het probleem was. Eind goed al goed zou je zeggen maar mijn gang naar de arts had een bijsmaak. Voel me nu weer goed.