In de regel herstellen de smaakpapillen zich snel

Al twee jaar heb ik een vieze smaak in mijn mond. Het begon nadat ik een kies had laten trekken en moest spoelen met speciaal spul, de naam weet ik niet meer. Ik ben inmiddels gestopt met roken. Geen arts heeft iets kunnen vinden, maar ik word gek van die zoute smaak. Sinds een aantal dagen heb ik ook last van maagzuur.
Rutger Verhoeff, huisarts:
De smaakpapillen in uw mond kunnen beschadigd zijn door roken en/of dat speciale spul, maar in de regel herstellen die zich snel, na het stoppen met roken zelfs al binnen 48 uur. Bovendien ervaren mensen hierbij een bittere smaak. De zoute smaak past meer bij een infectie van keel-neus-mond, maar ook bij een tandvleesontsteking, een droge mond en brandend maagzuur. Overmatige consumptie van thee, koffie en alcohol kan eveneens een oorzaak zijn, net als de bijwerking van bepaalde medicijnen. Ga dit bij uzelf na. Wat u kunt doen: naar de tandarts of mondhygiënist, maagtabletten slikken of langsgaan bij een smaak- en reukcentrum in de buurt.
Ook een vraag?
Heb je ook een vraag aan huisarts Rutger Verhoeff? Klik dan hier. o.v.v. 'Hallo dokter!'. Vermeld altijd je leeftijd en of je een man of een vrouw bent.
Rutger Verhoeff (1979) studeerde huisartsgeneeskunde aan de Radboud Universiteit in Nijmegen. Naast het uitoefenen van zijn vak werkte hij mee aan radio- en tv-programma’s, hij schreef de boeken Laat je niet verpesten, Kusje erop en (samen met chef-kok Ramon Beuk) Lekker beter. Verder schrijft hij columns en vlogt.
Deze vraag stond eerder in Plus Gezond mei 2025. Abonnee worden van het blad? Dat doe je in een handomdraai!
- Plus Gezond